První červencový týden patří tradičně karlovarskému filmovému festivalu (KVIFF). 58. ročník byl zahájen včera a na červeném koberci se prošly hvězdy showbyznysu, první dámy, populární zpěváci i sportovci. Byla radost pohledět na sympatické páry i nádherné róby v rudé, zlaté i bílé barvě.

VIDEO: Kdo hned na úvod převzal cenu, kdo sklidil potlesk a kdo přišel bez partnera? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Díky, Barťáku

Před třiceti lety se vedení festivalu ujali herec Jiří Bartoška a publicistka Eva Zaoralová a právě jim vděčíme za jeho záchranu. 58. ročník tak nemohl začít jinak než vzpomínám a poděkováním. Diváci zhlédli znělky, hvězdy i fotografie z uplynulých let, objevily se i kostýmy a postavy, které třicet let připomněly.

A nakonec se na plátně objevilo "Díky Barťáku" a ředitel festivalu si vysloužil dlouhý potlesk. Jeho kamarádka a kolegyně se poděkování nedožila, zemřela bohužel před dvěma lety.

Jiří Bartoška, kterému se v loňském roce vrátila rakovina, zahajoval festival výrazně pohublý, ale v dobré náladě. A s ujištěním, že se cítí výrazně lépe než vloni. Vtipkoval, že musel kompletně vyměnit festivalový šatník, protože mu vše bylo velké.

Cena pro Vigga

Zelená kniha, trilogie Pán prstenů, Tohle je náš svět nebo Dějiny násilí? To je jen malá část filmů, ve kterých zářil hvězdný host letošního festivalu: americký herec Viggo Mortensen. Ten přijel představit svůj nový film Až na konec světa a převzal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Na červeném koberci byl za opravdovou hvězdu, dlouhé minuty se ochotně podepisoval fanouškům. Při zahájení pak česky pozdravil a poděkoval jak pořadatelům, tak i festivalovým dobrovolníkům.

Krása červeného koberce

Zahájení festivalu si nenechala ujít řada hvězd, neodradilo je ani horké počasí a bylo se opravdu na co dívat. Dámy oblékly nádherné róby, pánové klasické i nápadité obleky.

Herečka Tereza Ramba oslnila v nádherných bílých šatech a šik účesu, po boku manžela Matyáše Ramby byla ozdobou červeného koberce. Na festivalu bude představovat svůj film Zápisník alkoholičky, který vznikl podle stejnojmenné knihy Michaely Duffkové a ve kterém Tereza ztvárnila hlavní roli. Mluví se o její životní roli!

Dagmar Havlovou na slavnostní zahájení oblékl stylista Filip Vaněk do nádherných fialových šatů komplikovaného střihu, které ovšem bývalé první dámě dokonale sedly. Jestlipak ji bude obávaný fashion boss hodnotit coby módní policista? Nebyl by to střet zájmů?

A dokonalý módní vkus opět potvrdily i další dámy, které se prošly po červeném koberci ruku v ruce. Sestry Anna a Ester Geislerovy oblékly černou, herecké kamarádky Hana Vagnerová a Petra Nesvačilová zvolily jemnější paletu barev. Petra Nesvačilová byla před dvěma lety na festivalu "utajovaně" těhotná, letos prý podobné překvapení nechystá.

Zpěvák Milan Peroutka s manželem Dominikem si prý extravagantní modely nechávají na později, obleky ale doplnili šperky za statisíce korun.

Hokejista Jakub Voráček se po červeném koberci prošel i s partnerkou Markétou a prozradil, že bude na festivalu i pracovat, spolu se sestrou má totiž nadaci na podporu lidí s roztroušenou sklerózou.

Strážmistr Topinka neboli Robert Mikluš vyvedl na akci roku svoji maminku a co se týče příprav, tak to prý nikterak nehrotil. Vypral si ponožky a vzal čisté prádlo.

58. ročník filmového festivalu je zahájen a my se těšíme nejen na filmové vítěze, ale i pikantní historky z kolonády a večírků. Už dlouho nikdo nezakončil party koupáním v řece jako kdysi Jiří Macháček s Tatianou Dykovou a Annou Geislerovou.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, irozhlas.cz, super.cz, expres.cz, blesk.cz, novinky.cz, idnes.cz