Automechanik s duší komedianta

Rodilý Pražák Zdeněk Izer chtěl původně studovat na střední grafické škole, přijímacími zkouškami ale úspěšně neprošel, a tak zvolil plán B – vyučil se automechanikem. Vždy v sobě ovšem měl notnou dávku komediantství a rád se předváděl, a tak bylo jen otázkou času, kdy se tím, co je mu tak vlastní, začne živit.

Už učitelé mu prorokovali, že jednou bude pracovat jako kašpárek. Jeho maminka z toho ovšem kvůli četným poznámkám a nepříjemným třídním schůzkám nejdřív moc radost neměla. Když už nešlo skloubit práci automechanika s představeními, se kterými jezdil po republice, pustil se Izer naplno do světa šoubyznysu.

Parodie a imitace

První velkou šanci mu dala Česká televize, kde se od roku 1994 objevoval v pořadu Šance. S kolegou Markem Dobrodinským vytvořili řadu scének, kterým se televizní diváci u obrazovek hurónsky smáli.

Izerovou doménou bylo hlavně napodobování známých postav českého šoubyznysu a jejich pořadů, jako je například Receptář, Volejte řediteli nebo Televizní noviny. Rád si i zazpíval a jeho interpretace písně Láska prý od Karla Černocha a Petera Dvorského je dodnes legendární.

VIDEO: Poslechněte si parodii na píseň Láska od Karla Černocha a Petera Dvorského.

Zdroj: Youtube

Ze skečí v rámci pořadů jiných moderátorů se postupně dopracoval i k vlastním show. Jmenovat můžeme například pořady Na palmě, Telebazar, Pípšoubazar, Skečbar nebo Buřtcajk. Jenže jak čas plynul, televizní zábava se začala měnit a po Izerovi přestala být taková poptávka jako dřív.

Nekorektní humor

Z televizních obrazovek se pomalu začal vytrácet a momentálně nabízí vlastní představení, jehož je autorem, režisérem i protagonistou s názvem Vyndavací, zas tam dací, a se kterým objíždí hlavně kulturní domy a divadla.

Diváci si tak mohou naplno užít jeho charakteristický humor, který je všechno možné, ale rozhodně ne korektní. Nechává se také najmout jako moderátor těmi, kteří na své akci touží po závanu devadesátkové zábavy.

Ošklivý rozvod

O jeho osobním životě se v médiích hodně psalo v roce 2018, kdy vyšlo najevo, že se rozvádí s druhou manželkou Olgou, se kterou byli svoji od roku 2003 a mají spolu dceru Laru. Rozvod ale neproběhl v přátelské atmosféře a bulvární deníky přišly s informacemi, podle kterých měl Zdeněk Izer svou ženu šikanovat a psychicky týrat.

Jak to skutečně bylo, nicméně doopravdy vědí jen bývalí manželé. S bulvárními médii se totiž Izer nikdy neměl zájem bavit.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, zdenek-izer.cz, wikipedia.org, csfd.cz, prostorweb.cz, expres.cz