Zendaya to nemá, co se jídla týče, úplně jednoduché. Miluje zvířata, a proto je odmítá v jakékoli podobě konzumovat. Zároveň však nemá moc ráda zeleninu. Sama přiznala, že stravovat se jako vegetarián, co neholduje zelenině, je někdy dost náročné.

Naštěstí nabídky supermarketů i restaurací už na různá stravovací omezení myslí, a tak je to určitě mnohem jednodušší než dřív. Vegetariánkou se Zendaya stala už jako malá holčička.

VIDEO: Zendaya na premiéře Duny v Londýně. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

A přestože zeleninu úplně nezbožňuje, ví, že je pro zdraví důležitá, a tak ji v jejím jídelníčku přeci jen najdeme. Často například zakomponovanou do jejího oblíbeného rýžového salátu.

Ten většinou sestává z hnědé rýže, olivového oleje, restované zeleniny v podobě cibule, cukety, hub nebo mrkve. Dále salát dochucuje citronovou šťávou, pepřem a solí.  

To je ovšem začátek i konec hereččina kulinářského umění. Netají se tím, že v kuchyni není moc zručná a ani tam netráví mnoho času. Spoléhá se spíše na to, že si jídlo může objednat až domů.

Snídani jen s nutellou

Zendaya není moc velkou fanynkou ranních jídel, ale ví, že jde o důležitý start dne. Proto se snaží snídat, má ale jeden požadavek, a sice aby její snídaně zahrnovala nutellu.

Ráda má například palačinky s nutellou a ovocem. Ze sladkého si také často dopřává zmrzlinu, kterou je prý doslova posedlá. A vždycky když si objednává jídlo, nezapomene k němu přiobjednat i zmrzlinu.

Hereččin jídelníček rozhodně není stoprocentně zdravý, ale štíhlou postavu si zřejmě udržuje i díky tomu, že když pracuje, často se prý zapomíná najíst. Když si ale během natáčení přeci jen najde na jídlo čas, ráda svačí instantní nudle v pálivé omáčce, což samozřejmě také není úplně nejzdravější pokrm.

Hlavně kvůli vysokému obsahu sodíku. Ostatně hereččin asistent se prý snaží své svěřenkyni často domlouvat, aby si na svém jídelníčku dávala víc záležet.   

Co se týče pitného režimu, Zendaya nepije kávu, ale nemá v oblibě ani vodu. Preferuje ovocné džusy, čímž do sebe každý den dostává nemalé množství cukru.

V posilovně ji nehledejte

Pro Justine Magazine Zendaya odhalila, že rozhodně nepatří k lidem, kteří by milovali cvičení a museli být každý den v posilovně. Pohyb ji baví, ale hlavně v podobě tance, ke kterému ráda vymýšlí i choreografie.

V rámci přípravy na natáčení je ovšem Zendaya mnohdy nucená trénovat pod dohledem odborníků. Například pro roli ve filmu Největší showman se musela naučit řadu akrobatických kousků. Pohybu má tedy v životě hodně.

Zdroj: vlasta.cz, rachaelattard.com, eatingwell.com, harpersbazaar.com, cosmopolitan.com, youtube.com

Související články