Jako malá poslouchala Spice Girls a koncerty pořádala u sebe v pokojíku. Její první fanynkou byla její matka, která ji ve zpěvu podporovala, jelikož Adele byla jediná, u níž se v rodině projevil hudební talent. Přihlásila ji proto na britskou pěveckou školu, kam dívenka docházela například s Amy Winehouse, Leonou Lewis či Jessie J.

Cena kritiků a první deska

V roce 2007 neměla Adele ještě ani svou první desku a už za svůj výjimečný talent obdržela cenu kritiků Brit Awards. To zaujalo nahrávací společnosti a o rok později vydala zpěvačka debutové album  s jednoduchým názvem 19, přesně tolik totiž mladičké Adele v té době bylo.

Oscar za píseň k bondovce

Hudební novinka neokoukané interpretky se stala jedničkou britské hitparády a dobyla první místo prodeje v iTunes. Mimo to také získala cenu Brit Awards a dvě Grammy. Druhé album spatřilo světlo světa v roce 2011 s příznačným názvem 21 a mělo ještě větší úspěch – dvě ceny Brit Awards a dokonce šest cen Grammy. Do absolutních výšin ji pak vystřelila ústřední píseň k 23. filmové bondovce Skyfall, za kterou si v roce 2013 odnesla cenu Oscara, Zlatý glóbus i Brit Awards.

Zdroj: Youtube

V soukromí neměla na růžích ustláno

Jenže jak už to tak bohužel bývá, čím víc se zpěvačce dařilo v kariéře, o to méně byla šťastná v soukromí. Prvním mužem, který vážněji ovlivnil její život a od něhož dokonce pochytila inspiraci na tvorbu textů, byl bisexuál. Vztah ztroskotal po pár měsících, jelikož Adele vyměnil za muže. Osudovým se pro zpěvačku stal až ředitel charitativní organizace Drop4Drop Simon Konecki, s nímž ji v roce 2011 seznámil Ed Sheeran. O rok později se zpěvačce narodil syn Angel James. Vdala se ale až později a dlouho to tajila. Že má manžela, prozradila až v roce 2017, když přebírala cenu Grammy a v děkovné řeči svého manžela zmínila.

Deprese i závislost na alkoholu

Manželství ale nevydrželo. Zatímco Adele trávila většinu času pracovně v Americe, její muž pobýval v Anglii. Nezřídka se tak vídali jednou za osm týdnů. Došlo na rozvod a Adele se zhroutil svět. Upadla do depresí, dostavily se úzkosti a začala čím dál častěji sahat po lahvi s alkoholem. „V jedenáct dopoledne jsem v sobě mívala už čtyři lahve vína!“ šokovala. „Chtěla jsem pracovat na albu, ale byla jsem věčně opilá… Vždycky jsem k alkoholu měla blízký vztah,“ dodala s tím, že s tím přestala až v květnu 2021, kdy na rakovinu tlustého střeva zemřel její otec Mark Evans (†57), celoživotní těžký pijan.

Zachránil ji sport

Dle jejích slov jí život zachránilo až cvičení, díky kterému zhubla údajně až 45 kilogramů. Do další životní kapitoly tak vykročila nejen střízlivá a na štíhlých nohách, ale především po boku nového přítele, sportovního agenta Riche Paula, se kterým to vypadá dost vážně.

Myšlenky na další dítě

Společně totiž koupili dům a Adele už přemýšlí nad potomkem. „Můj vztah s Richem je neuvěřitelně úžasný, upřímný a nejjednodušší, v jakém jsem kdy byla," cituje zpěvačku britský deník Daily Mail. Zdá se, že se ve zpěvaččině životě začíná opět blýskat na lepší časy!

Zdroj: vlasta.cz UK Home | Daily Mail Online Today.com

Související články