Kdo by neznal Cher? Zpěvačka s dlouhými havraními vlasy, která od začátku své kariéry až dodnes, kdy slaví neuvěřitelné sedmasedmdesáté narozeniny, vypadá stále fantasticky. Svůj exotický vzhled zdědila po rodičích - její otec byl Armén, matka měla indicko-francouzské kořeny, přičemž oba měli navíc za předky indiánské kmeny.

Zažila chudobu i sirotčinec

Otec pracoval jako řidič kamiónu a bojoval se závislostí na drogách a gamblerství, matka se živila jako servírka a příležitostná herečka a modelka. Rozvedli se, když bylo Cher 10 měsíců. Následovalo časté stěhování, chudoba a na čas i pobyt v sirotčinci. Pro malou Cher i jeji matku to bylo nejhorší období jejich života.

Chtěla být herečkou

Jako malá Cher toužila stát se herečkou. Jejím idolem byla Audrey Hepburn. Vše se ale změnilo, když potkala svého budoucího manžela a v rámci folk-rockového dua Sonny & Cher s ním v roce 1965 nazpívala hit I Got You Babe. Alb s touto písní se prodalo přes 40 miliónů a Cher vyrazila na sólovou dráhu.

Zdroj: Youtube

Udávala módní trendy

Byla hvězdou číslo jedna. A díky nápaditým a extravagantním kostýmům, v nichž vystupovala na koncertech i v televizních pořadech, se stala navíc i módní ikonou. Všichni chtěli být jako ona. S manželem dokonce rozjela zábavní televizní show s názvem Sonny & Cher Comedy Hour, kterou v sedmdesátých letech sledovalo více než 30 milionů diváků týdně v průběhu tří let.

Vytoužený Oscar

Kromě koncertování v Las Vegas, kde vydělávala přes 300 000 dolarů týdně se v osmdesátých letech začala objevovat i v divadelních představeních na Broadwayi a později i ve filmech, čímž si konečně začala plnit svůj dětský sen o herecké kariéře. Znát ji můžeme například z komedie Maska, Čarodějky z Eastwicku nebo filmu Pod vlivem úsvitu, za který získala dokonce Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

Filantropka a aktivistka

Kromě hereckých a hudebních počinů ověnčených celou řadou ocenění je známá také svými politickými názory, filantropickými snahami a společenským aktivismem, včetně práv LGBT a prevence HIV/AIDS.

Láska s mladším producentem

O svém soukromí zpěvačka nikdy příliš nemluvila. Víme však, že byla dvakrát vdaná. Poprvé za již zmíněného Sonnyho, se kterým se rozvedla v roce 1975, a s nímž má dnes již čtyřiapadesátiletou dceru Chastity. Podruhé řekla „ano“ Greggu Allmanovi, s nímž v roce 1976 přivedla na svět syna Elijaha Blue. Ani tohle manželství ovšem nevydrželo. Momentálně Cher randí s o 40 let mladším hudebním manažerem Alexanderem Edwardsem, který jí pomáhá s novou deskou.

Zdroj: vlasta.cz profimedia.cz Cher Net Worth 2023: Age, Height, Weight, Husband, Kids, Biography, Wiki | The Wealth Record wikipedia.org

Související články