Repríza kultovního seriálu Hospoda běží právě v těchto dnech na televizních obrazovkách. V jednotlivých dílech můžete pravidelně vidět také Zuzanu Bydžovskou, která hraje servírku Mařku. 

Asi nejvíce se její postava řeší v díle Umělec. V něm si nejprve s druhou servírkou Janinkou povídají o filmu, ve kterém hrál skvěle Marek Eben. K velkému překvapení Mařky právě on zanedlouho dorazí do seriálové hospody.

Ačkoli by s ním Mařka ráda prohodila pár slov, rychle se ho zmocní štamgasti a donutí ho se opít. Mařka si ale alespoň při odchodu řekne o podpis. 

Na kariéru herečky to nevypadalo

Zajímavé přitom je, že Zuzana Bydžovská pochází ze zubařské rodiny a sama v dětství vůbec nesnila o umělecké kariéře. Na základní škole ji nejvíce bavila čeština a přírodopis. „Chtěla jsem se zabývat spíše akvaristikou. Když mi doma rodily rybičky, chodila jsem za školu,“ prozradila v rozhovoru pro Český rozhlas. 

Nakonec v sobě ale lásku k divadlu a filmu našla a to je moc dobře. Sama je dnes již trojnásobnou držitelkou Českého lva. Prvního získala v roce 2007 za hlavní roli ve filmu Gympl, další dva pak za vedlejší role ve snímcích Venkovský učitel a Mamas & Papas.

Láska ji dostala na dno

Úspěšná kariéra je ale bohužel v jejím životě vykoupena smůlou v lásce. I když si soukromí přísně střeží, ví se, že dceru Doru má ze vztahu s reklamním grafikem Jaroslavem Pružincem.

Po rozpadu vztahu se vášnivě zamilovala do kolegy Miroslava Etzlera. Společně přivedli na svět syna Kristiána a vše vypadalo zalité sluncem.

Bohužel rodinná idylka nevydržela dlouho. Etzler se zakoukal do herečky Vilmy Cibulkové a matku svého syna opustil. Bydžovská mu to dodnes neodpustila a podobný postoj zaujímá i jejich syn Kristián.

„S Kristiánem se to už nespraví. Je to moje vnitřní bolest a nechci se o tom bavit. Kristián se narodil z velké lásky a doufám, že bude šťastný,“ prozradil Etzler před lety Instinktu. 

Adoptovala dvě děti 

Jakmile děti vyletěly z rodného hnízda, rozhodla se Bydžovská, že využije programu Adopce na dálku. Díky němu přijala za své syna Livingstona a dceru Ester.

„Jsem ráda, že jsem jim takhle mohla pomoci,“ prozradila v rozhovoru pro Arcidiecézní charitu. Obě děti finančně podporuje, a ony díky tomu mají dost peněz na vzdělání, ale i zdravotní péči.

Zdroj: Youtube

Přijímá věk s pokorou

Když už se herečka v posledních letech objevila ve společnosti, vždy to bylo bez make-upu. Chce být za každou cenu přirozená a je jedno, kde se zrovna v danou chvíli nachází.

Například před dvěma lety dorazila na filmový festival do Karlových Varů oblečená do rybářské vesty. Jednoduše není tou ženou, která chce splynout s davem. Svůj věk ovšem přijímá s pokorou.

„Když zestárnete a opustí vás chtíč, najdete svobodu. Přirozené stárnutí je vlastně milosrdné. Člověk už umí oddělit podstatné věci od nepodstatných. Tvrdil to moudrý pán, který mě učil latinu,“ prozradila v rozhovoru pro iDnes. I když je pro mnohé velmi záhadnou ženou, jí život v ústraní vyhovuje a to je nejdůležitější.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, idnes.cz, zeny.iprima.cz, magazin.sfdb.cz, tv.nova.cz