Herečka a moderátorka Zuzana Slavíková se narodila 13. května 1965 v Českých Budějovicích do herecké rodiny. Otec Oldřich a matka Ludmila totiž hráli na scéně Jihočeského divadla.

Celá rodina ale v Českých Budějovicích dlouho po narození Zuzany nezůstala a přestěhovala se do Brna. Malá Zuzanka tady pak vystupovala v divadle po boku svých rodičů. 

Zdroj: Youtube

Chtěla být právničkou

Ačkoli měla herectví v krvi, Zuzana Slavíková chtěla po maturitě původně studovat práva. Neuspěla však u přijímacích zkoušek. Začala tedy pracovat v brněnském rozhlasovém studiu a později se dostala na JAMU. 

Známá byla spíše v divadle

Po ukončení studií se snažila Zuzana Slavíková všemožně prosadit. Občas se objevila v nějaké televizní inscenaci, ale dlouho zůstávala známá především jako skvělá herečka ze Státního divadla v Brně. 

Dvořák nebyl tím pravým

První velkou láskou Zuzany Slavíkové byl charismatický herec Jiří Dvořák. Zamilovali se do sebe už během studií a vypadalo to, že jsou jako dvě spřízněné duše. Dokonce měli naplánovanou svatbu, ovšem nakonec k ní nedošlo.

„Utekla mi měsíc před svatbou. Přebral mi ji nejlepší přítel, jak už to tak chodí zejména v amerických filmech,“ svěřil se Dvořák v rozhovoru pro Kafe.cz. Dodnes má ale se Slavíkovou přátelský vztah a kamarádí se i s jejím manželem Tomášem Čisárikem.

Zdroj: Youtube

Moderátorkou tak trochu z donucení

V roce 2002 dostala Zuzana životní příležitost. Nova jí nabídla, aby moderovala televizní soutěž Nejslabší! Máte padáka. Ačkoli vše dlouho zvažovala, nakonec ji přijala.

Hlavním důvodem byly finanční problémy, ve kterých se společně s manželem nacházeli. Zuzana říká, že dnes už by podobnou práci nevzala. „Já myslím, že by si měli najít už nějakou mladší a ostřejší moderátorku.“ 

Kvůli manželovi opustila Brno

Složité společné období naštěstí Slavíková s manželem překonala. Hodně jim pomohla nejen soutěž Nejslabší! Máte padáka, ale také skvělá práce, kterou dostal její manžel v Praze.

Ačkoli ji to netěšilo, opustila Brno a muže svého života následovala do české metropole. Tam si brzy našla divadelní angažmá v Divadle pod Palmovkou.

Přesun do Prahy se jí vyplatil

I když stále nedostává tolik rolí, kolik by možná sama chtěla, po přesunu do Prahy si jí přece jen režiséři začali více všímat. Objevila se v seriálech Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě 2, Přístav či v nekonečné Ulici.

Úspěšná je také coby dabérka, svůj hlas propůjčila celé řadě slavných hereček, jako jsou Priscilla Presley, Jane Fonda či Kate Winslet. 

Tolerantní manžel

Ačkoli bývá často na televizních obrazovkách ráznou ženou, která má doma ráda pořádek a vše pod kontrolou, ve skutečnosti je úplně jiná. A je ráda, že má doma tolerantního manžela, kterému nevadí, že občas doma není uklizeno. 

Hlavu rodiny nepotřebovali

Herečka má s manželem dceru Barboru a syna Jakuba. Ani jeden z rodičů se však necítí být hlavou rodiny. V rozhovoru Zuzana přiznala, že vlastně nikdy neměla pocit, že by někdy jejich rodina měla svého vůdce. „Čtyři vládci v jedné domácnosti, vždycky nakonec někdo ustoupí,“ prozradila.

Dnes už mají s manželem děti dospělé, ale na pohodovou atmosféru v jejich domácnosti to nemá žádný vliv. „My jsme s manželem rodinné typy. Muž je Panna a já Býk, máme to v sobě, jsme takoví udržovači,“ říká na závěr Slavíková.

Zdroj: vlasta.cz, idnes.cz, csfd.cz, zeny.iprima.cz

Související články