Určitě jste již někdy na dovolené potkali turistu, který si vzal za své skautské motto "vždy připraven". Většinou cestuje autem nebo autobusem a poznáte ho na metry daleko. Je veselý, hlasitý a voní po řízcích v trojobalu. Co všechno si takoví lidé vozí s sebou na dovolenou k moři?

Vlastní posezení

Výjimkou není kompletní zahradní nábytek se slunečníkem, který si turista vystěhuje ze svého automobilu přímo na pláž. Přenosná lednice s pivem a dalšími pochutinami je pak samozřejmostí.

Záchodové prkénko

Oblíbeným talismanem pro cestování do zahraničí je, věřte nebo ne, záchodové prkénko. Holt každý máme hygienické standardy jinak postavené.

Zdroj: Youtube

Nafukovací bazének

Pozdvižení mezi místními ale vzbudí i nafukování vlastního bazénu. Co vede návštěvníky přímořského letoviska s pozvolnou pláží k napuštění slaného brouzdaliště přímo na pláži? To je jim velkou záhadou.

Aktivní dovolená

Před pár lety se vydala skupinka českých můžu za dobrodružstvím. Vydali se s krosnami na Ukrajinu do Černobylu. Netradiční dovolenou se chystali strávit několikadenním pochodem napříč zakázanou zónou. Tamní průvodci jim samozřejmě dali předem instrukce, co s sebou. Nadšení dobrodruhové si nakoupili instantní pokrmy, sušené maso a jiné vychytávky, aby měli batohy co nejlehčí. Jaké bylo jejich překvapení, když jeden z kamarádů vyndal v lese ze zavazadla kávovar.

Wellness dovolená

Kdo by nechtěl jet na romantickou dovolenou do wellnessu? Dopřát si voňavý saunový rituál s pěknou hudbou, hezky si odpočinout v teplých bublinkách vířivky nebo využít místní masérské služby. Nechat se rozmazlovat perfektní gastronomií a večer u vína spolu zamilovaně pozorovat hvězdy. Na takovou dovolenou je ale největší hloupostí brát děti. Jakkoli je milujeme, taková rekreace je ideální pouze v páru.

Text: Magdalena Weingärtner

Zdroj: vlasta.cz 10 Extremely Unnecessary Items That We All Still Pack For Some Reason (thetravel.com)

Související články