I když se naše krajina může chlubit mnoha přírodními krásami, zrovna dech beroucí pláže omývané slanou vodou jsou tím, co můžeme jen závidět. Ale tak můžeme se aspoň pokochat obrázky a jednou za takovými vyrazit. Tripadvisor, největší cestovatelský portál světa, sestavil žebříček nejlepších pláží vůbec. Níže najdete těch pět nej.

Zdroj: Youtube

Baia do Sancho, Brazílie

Za největším plážovým klenotem, který cestovatelským žebříčkům vévodí pravidelně, musíte urazit pěkný kus cesty. A platí to i pro většinu Brazilců. Pláž Sancho se nachází více než 350 kilometrů od kontinentální Brazílie, a to na ostrůvku Fernando de Noronha. Podle cestovatelů ovšem pohled na zlatavý pruh písku lemovaný z jedné strany tyrkysovou vodní hladinou a z druhé útesy porostlé bující džunglí, za tu náročnou cestu stojí.

Eagle Beach, Aruba

Barvou i na dotek je zdejší písek jako jemně namletá mouka a úchvatně bělostný odstín už jen doplňuje kříšťálově zářivé moře. Kde jinde hledat nejkrásnější pláže než v Karibiku, že? Ostrov Aruba je zemí Nizozemského království, ale blíže k němu mají Venezuelci, kteří to od svého severního pobřeží mají 30 kilometrů. Pláž je známá mimo jiné i želvami, které sem chodí do svých hnízd.

Cable Beach, Austrálie

Pokud jste Cable Beach někdy dříve na fotkách zahlédli, pravděpodobně jste viděli ikonický pohled na perfektně se táhnoucí pláž při západu slunce, po níž jde šňůra velbloudů. Ano, právě projížďky na velbloudech jsou zde oblíbenou atrakcí. Cable Beach, která dostala svůj název podle telegrafu položeném mezi Jávou a Broome, ke kterému náleží, je 22 kilometrů dlouhý, zářivě bílý pruh písku omývaný stejně dokonale zbarvenou vodou.

Reynisfjara, Island

Pláž, která bere dech, nemusí být vždy jen v bělostném tónu, omývaná tyrkysovou vodou a věčně zalitá sluncem. Podle uživatelů Tripadvisoru mezi vůbec nejkrásnější pláže světa patří Reynisfjara na Islandu. Typická je temně černým sopečným pískem, přičemž na majestátnosti ji dodávají jak impozantní čedičové sloupy, tak dramatické skalní útvary vystupující vysoko nad vodní hladinou. Reynisfjara je mimo jiné považována za jedno z vůbec nejlepších míst této ohromující země.

Grace Bay Beach, Turks a Caicos

Loňská vítězka pověstného žebříčku Tripadvisoru letos obhájila stále krásné páté místo. Za pláží Grace Bay se musíte opět vydat do Karibiku, tentokrát do Turks a Caicos, zámořského území Velké Británie, které tvoří dvě skupiny ostrovů. Nádherná pláž se rozprostírá na severovýchodním pobřeží ostrova Providenciales a krom dokonalého písku, extrémně čisté vody bez řas nabízí také fantastické potápění u bariérového útesu.

Autor: Denisa Chňoupková

Zdroj: Vlasta.cz, Tripadvisor

Související články