Advent nevoní jen po jablku a skořici, ale i purpurou a postupně uklízeným bytem

Alena Němečková | 7. 12. 2021

Už jste se doma začali ladit na Vánoce? Dokud nerozsvítím první adventní svíčku, jsem v klidu.

Moje těšení na Vánoce ale odstartuje právě tenhle slavnostní okamžik, když se rozhoří první plamínek.Adventní věnec je můj vánoční symbol číslo jedna. První adventní neděli věším i vánoční věnec na dveře a ladím obsah spíže, abych doma měla všechno, co je potřeba na pečení cukroví.

Nakupuju první dávku vánočního balicího papíru. Myju okna a smejčím po etapách byt, aby to na Vánoce bylo doma tak voňavé a hezké, jak jen to jde. Mám to ráda.Vánoce jsou moje nejoblíbenější svátky. Všude kolem je to krásně rozzářené, slavnostní a voňavé. Mandarinkami. Jakmile v listopadu přinesu první dávku z obchodu, ví můj nos, že těšení může začít.

Proč máme tak rádi třídní srazy? A jak je snadné se tam zamilovat?
Příběhy

Proč máme tak rádi třídní srazy? A jak je snadné se tam zamilovat?

S přibývajícím datem se vůně zintenzivňují. Po mandarinkách se přihlásí chuť na svařené víno. Mám ho spojené s vánočními procházkami, na které vyrážím v prosinci s kamarádkami. Tahle tradice vznikla před lety a vloni ji lockdown zafixoval. Byla to jedna z mála možností bezpečného setkávání a vypadá to, že to tak bude i letos.

Jen jeden měsíc v roce snesu voňavé svíčky, a tím je prosinec. S přibývajícím datem ani jablko/skořice nestačí a čichové smysly si žádají těžší kalibr. To pak vytahuji litinovou plotnu, kterou mají jiní doma za účelem pečení placek, stavím na ni víčko od okurek a sypu purpuru... ať to voní na plný céres.

A tak se už teď všemi smysly těším na Vánoce a doufám, že je přes nepřízeň okolností a mimořádně těžkou dobu budeme moci prožít v klidu. Zprávy zatím moc optimismu nenabízejí. Dávejte na sebe prosím pozor.

Pro krásu se musí trpět, říkaly babičky. Proč je to úplná blbost?
Příběhy

Pro krásu se musí trpět, říkaly babičky. Proč je to úplná blbost?

Tagy Vánoce