Alena Němečková o raglánu za pade a second hand kalhotách, co přežijí generace

Alena Němečková | 28. 3. 2022

Ještě před deseti lety, když se někdo pochlubil, že rád nakupuje v second handu, nemohl tušit, jestli se na něj okolí nebude koukat skrz prsty.

Měla jsem kliku, že jsem se mezi „ofrňovačkami“ moc nepohybovala. Naopak, život mi přihrál řadu stejně nadšených lovkyň, posedlých hledáním perel v hromadách i na věšácích second handů, jako jsem já. I ve Vlastě nás takových pár sedí.

Změnila se doba. Nakupovat přednošené oblečení neznačí z nouze ctnost, ale uvědomělý přístup k planetě. A k rodinným rozpočtům. Úplně na rovinu přiznám, že v mnoha obdobích mého váhově rozkolísaného života byl second hand jediné místo, kde jsem si mohla vybírat.

Bordel nemá s inteligencí nic společného. Ani inteligent neovládne chaos
Příběhy

Bordel nemá s inteligencí nic společného. Ani inteligent neovládne chaos

Není náhoda, že většina mých nejmilovanějších kousků garderoby je z druhé ruky. Kdyby ještě žila babička Boženka, z rukávu by vysypala jméno látky, ze které jsou moje široké šedivé kalhoty, které už dvacet let nevyšly z módy. A drží. Jasně že jsou z kvalitnější látky, ale taky jsem je úplně neonosila, neboť vyžadují štíhlejší období. Kdysi je ulovila kamarádka Monika, a když z nich „vyhubla“, předala mi je.

Taky dobrých patnáct let pláču po baloňáku, který jsem v záchvatu vyhodila. Jak bláhové bylo zbavit se raglánu, za který jsem dala pade?

Za přednošenými módními úlovky se dnes honí i moje dcery. Hlavně na internetu. Ta starší má zrovna teď pifku na rozkošné malé černé. Maturitní plesy jsou za dveřmi a Coco Chanel nás všechny naučila, že malé černé musí mít ve skříni každá žena, protože se hodí všude, no a tyhle jsou za necelé tři stovky...

Jaké jsou dnešní babičky? Umí pěstovat marihuanu nebo mají slepice jako Klusovi?
Příběhy

Jaké jsou dnešní babičky? Umí pěstovat marihuanu nebo mají slepice jako Klusovi?