Čisté brýle

Malý příruční sprej s vodkou vám pomůže účinně vyleštit brýle. Použijte ampulku z voňavky nebo nosního spreje, naplňte ji vodkou a vyčistěte měkkým hadříkem na brýle a objektivy.

Odstraňte lepidlo

Zbytků etiket z lahví, které opakovaně používáte, nebo nálepek z kovových a skleněných povrchů se rychleji zbavíte nezředěnou vodkou ve spreji nebo hadříkem či vatou namočenými do vodky.

Okna bez šmouh

Ředěná vodka s vodou je skvělý přípravek na čištění oken. Nekonečných šmouh se díky němu zbavíte rychleji. Funguje i na kachličky, sprchové kouty a zrcadla.

Čtěte také

Babské rady nejsou nikdy na škodu

Čtěte také

Babské rady na skvrny, připálené hrnce, zašlé šperky i vlasy slepené žvýkačkou

Zbavte se pachů

Pevně ulpívající (zažrané) skvrny s ní nevyčistíte, ale nepříjemných pachů na sakách či kabátech se zbavíte vodkovým rozprašovačem. Můžete ho použít i na vnitřek zatuchlých bot.

Osvěžte kytici

Do vody ve váze přidejte lžičku vodky a cukru na výživu čerstvých řezaných květů. Vodka zabije bakterie ve vodě, cukr poskytne živiny a květy vám vydrží déle svěží.

Stop zápachu z úst a lupům

Ústní voda

Zničte bakterie způsobující nevábný dech extraktem z vodky. Přidejte do ní skořicový, mátový nebo čajovníkový olej a nechte dva týdny odstát. Vyrobíte si tak účinnou domácí ústní vodu.

Vlasová voda

Vodkový výplach je i účinným bojovníkem proti lupům a suché pokožce hlavy. Smíchejte šálek vodky s 2 lžícemi rozmarýnu a nechte dva dny odstát. Použijte ho.

ZDROJ: časopis Vlasta, časopis Báječná žena

Čtěte také

Pětadevadesátiletá královna má 12 pravnoučat, jen loni se narodili čtyři další. Na pět let starém snímku od proslulé fotografky Anne Leibovitz byla nejmladším vnoučetem princezna Charlotte (na královnině klíně), dcera prince Williama a vévodkyně Catherine

Čtěte také

Král Karel III. a deset jeho následovníků. V pořadí čeká i princ Harry s Meghan

Čtěte také

Houby už rostou

Čtěte také

Hurá, už rostou! Nasbírejte čerstvé houby a uvařte z nich omáčku nebo rizoto

Čtěte také

Černé džíny a modrá džíska

Čtěte také

Černé kalhoty. Zkuste je čtyřikrát jinak! Do šatníku to je sázka na jistotu