Tajemství ikonické Audrey Hepburn? Podlomené zdraví i přejídání špagetami

Petra Šmídová | 4. 5. 2022
Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Audrey Hepburn

Svého času po ní šílel celý svět. Nebyla to však jen hezká tvářička z filmových pláten. Svým osobitým a sofistikovaným stylem dokázala Audrey Hepburn inspirovat nejednu generaci mladých žen. Pyšnila se také velmi štíhlou postavou, kvůli které ji bulvární plátky často a rády podezřívaly z poruchy příjmu potravy. Slavná herečka, která by právě dnes oslavila 93. narozeniny, ale údajně dietám nikdy neholdovala. Právě naopak! Jídlo měla velmi ráda. Jak tedy dosáhla svého pověstného útlého pasu?

Pokud čekáte složité fígle, zjevně budete vedle jak ta jedle. Jídelníček Audrey Hepburn byl totiž velmi jednoduchý a zcela běžný. Dle jejího dlouholetého partnera Roberta Wolderse, s nímž herečka žila třináct let až do své smrti, byl jejich společnou oblíbenou snídaní obyčejný tmavý chléb s marmeládou. K obědu si pak pochutnali na kousku netučného masa nebo těstovinách se zeleninou z vlastní zahrádky a den většinou zakončili kuřecí polévkou. Po večeři si pak Audrey ještě ráda dopřála pár kostiček čokolády a sklenku skotské.

Včera oslavil 80! Petr Janda o spokojeném manželství: Umíme si odpouštět
Rozhovory

Včera oslavil 80! Petr Janda o spokojeném manželství: Umíme si odpouštět

Závislá na italské kuchyni

"Lidé si myslí, že proto, že byla hubená, trpěla poruchou příjmu potravy. Ale není to vůbec pravda. Milovala italské jídlo. Jedla hodně obilovin, ne moc masa a celkově od všeho trochu," prohlásil její syn Luca Dotti v rozhovoru pro magazín People. Nejvíc ze všeho ale zbožňovala těstoviny. "Měla na nich opravdovou závislost. Jejím nejoblíbenějším jídlem byly špagety s čerstvými rajčaty, které vařila snad každý týden," vzpomíná syn s tím, že sacharidům se určitě nevyhýbala, jak média ráda tvrdila, a diety nedržela. Spíše naopak. Někdejší filmová hvězda jedla vše, na co měla chuť.

Zažila hladomor

V dětství totiž trpěla silnou podvýživou, kterou způsobil nedostatek jídla vinou německé blokády potravin za války. Tehdy při výšce 170 centimetrů vážila sotva 40 kilo. Při životě ji držely nejrůznější výhonky, kořínky, cibulky tulipánů anebo třeba kopřivy. Nízké váhy se pak už nikdy nezbavila. Ostatně stejně jako chatrného zdraví - trpěla anémií, astmatem, prodělala žloutenku i pět potratů. V třiašedesáti letech se jí pak stala osudnou rakovina.

Zdroj: https://people.com/movies/audrey-hepburn-was-a-battle-hardened-badass/

Kontrastní límečky na scénu… Můžete je nosit i sólo, třeba k tílku jako šperk
Krása

Kontrastní límečky na scénu… Můžete je nosit i sólo, třeba k tílku jako šperk

Tagy Audrey Hepburnová jídlo