Na mokrém vysvědčení měla jako malá delfína, už tenkrát patřila k těm lepším. A přestože se v průběhu dospívání věnovala i rock’n’rollu, atletice nebo třeba florbalu, k plavání ji to táhlo nejvíc. „Měla jsem tam nejlepší partu lidí a na tréninky jsem se vyloženě těšila,“ vzpomíná na své plavecké začátky mistryně Evropy z roku 2021 na trati 200 m volným způsobem, která se letos v srpnu pokusí titul z minulého roku obhájit. Momentálně proto intenzivně trénuje. V bazénu tráví čtyři i více hodin denně. „Nejraději trénuju venku, sluníčko dodává úplně jinou energii a člověk se i hezky opálí,“ popisuje Bára.

Čtěte také

Ivana Trump, rozená Zelníčková, zemřela náhle na zástavu srdce

Čtěte také

Máma byla vášnivá i zlomyslně zábavná. Dcera zesnulé Ivany Trump (†73) se loučí

 

To zimní trénink je pro sportovkyni větší výzvou. „Asi nebudu mezi profesionálními sportovci výjimka, když přiznám, že ne vždycky se mi chce. Nejhorší je to v zimě po ránu, když je ještě tma nebo když mám zrovna nějakou krizi. Navíc jsem poměrně hubená a ve vodě mi bývá zima. Musím se tam pořád hýbat,“ přiznává naše nejúspěšnější plavkyně. A co na ni tedy funguje? „Když si řeknu, že to k mému životu prostě patří. Ostatní taky musí vstávat do práce. A když ani to nezabírá, budí mě přítel, protože nechce donekonečna poslouchat můj budík,“ směje se.

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Očima fyzioterapeuta: Přetěžování těla je děsivý trend. Bolest je varovný signál

Dovolená naši reprezentantku čeká nejdříve až v září. Jak ale prozradila, plaváním ji rozhodně nestráví. „Do bazénu obvykle skoro vůbec nelezu. Vlastně ani v moři moc neplavu, tam se zase bojím žraloků a podobně,“ popisuje Seemanová s tím, že přestože je voda její živel, o dovolené si od ní dává pauzu. Ideální volno je tak podle Báry s nohama nahoře a se spoustou dobrého jídla, na kterém si mladá plavkyně ujíždí.

Čtěte také

Žralok bílý

Čtěte také

Na pokraji vyhynutí: Žralok je oběť, která si občas jen "kousne" a odplave

 

Kdo je Barbora Seemanová (22)

  • Kraulařská specialistka a velký talent českého plavání.
  • Má dvě zlata z olympijských her mládeže či medaile z evropských juniorských šampionátů.
  • Na Evropských hrách 2015 v Baku i o rok později na OH v Riu byla nejmladší členkou výpravy.
  • V květnu 2021 se díky triumfu na dvoustovce stala teprve třetí českou mistryní Evropy v dlouhém bazénu.
  • O pár měsíců později na OH v Tokiu si na oblíbené trati doplavala pro šesté místo.

Zdroj: olympijskytym.cz 

Čtěte také

Turecko

Čtěte také

Turecko: Kebab a bazar s fejky? Ale kdeže! Ráj adrenalinu a panenská příroda