Chcete zakrýt faldy na zádech a jiné nedokonalosti? Noste bezešvé prádlo

Jitka Musilová | 24. 4. 2022
Kalhotky, Astatex, 199 Kč
Podprsenka, Astratex, 1149 Kč
Podprsenka, Astratex, 1149 Kč

Když se ráno vypravujete do práce, určitě máte promyšlené, co si obléknout. A pokud ne, jistě máte léty ověřeno, co vám sluší a v čem se cítíte dobře. Aby však byl dojem dokonalý, musíte pečlivě vybírat také spodní prádlo. Špatně padnoucí podprsenka nebo kalhotky s nohavičkami do gumičky můžou všechno zkazit!

Spodní prádlo by vám nemělo nikde vylézat a vykukovat, pokud tedy nejde o promyšlený záměr, a naprosto příšerně působí rýsující se švy pod oblečením. Dejte si proto záležet, aby siluetu kvalitních a dokonale střižených pouzdrových šatů nebo třeba upnutých kalhot nepokazila zařezávající se podprsenka nebo guma kalhotek.

Tanga nejsou řešením

Někdo řeší situaci tak, že nenosí spodní prádlo vůbec. Ale to je trochu nehygienické a v zimě i zdraví nebezpečné. Řešením, alespoň pro spodní partie, bývala tanga, ale i ta mají švy a hygienické požadavky tedy nerespektují vůbec. A jestliže máte nějaké to kilo navíc nebo už vaše pokožka není tak pružná a elastická, aby zářezy nebyly vidět, i tanga jsou naprosto nevhodná k nošení. Větší efekt a pohodlí vám zajistí „neviditelné“ prádlo.

Darina (57): Dcera mi ukradla přítele a můj ex mi ukradl dceru. Co si počnu?
Příběhy

Darina (57): Dcera mi ukradla přítele a můj ex mi ukradl dceru. Co si počnu?

Obejdeme se beze švů

„Vůbec nejpohodlnějším řešením jsou kalhotky beze švů. Obzvlášť ty s nohavičkou jsou velmi pohodlné a ztratí se pod každým oblečením od elastických šatů přes úzké kalhoty až po legíny. Bezešvé kalhotky oceníte nejen, když chcete udělat dojem a být za dámu, ale právě i při sportu. Nikde totiž netlačí, nezařezávají se. Na těle je prakticky necítíte,“ radí Iva Janoušková, odbornice na výběr spodního prádla. „Bezešvé kalhotky obvykle bývají střiženy speciálním laserem, a tak se jejich tkanina netřepí, přestože není zakončena žádným švem, který by pak někde prosvítal. Lemy, které přiléhají na tělo, tedy zůstávají naprosto diskrétní i pod nejupnutějším outfitem.“

Střihová pestrost

Na výběr máte širokou škálu střihů bezešvých kalhotek – brazilky, ale třeba i bezešvé kalhotky s nohavičkou či ve standardním střihu. Existují dokonce i bezešvé kalhotky z antibakteriálního materiálu. Zatímco bezešvé kalhotky jsou už celkem běžnou záležitostí, já sama v podstatě jiné nenosím a na krajku už jsem dávno zanevřela, v obchodech seženete i bezešvou podprsenku. A nemusí jít nutně o sportovní model. Hladké podprsenky bývají ušité z velmi jemného materiálu, který se perfektně přizpůsobí vašim křivkám. Nevyztužené košíčky s vyjímatelnými vycpávkami se postarají o přirozeně krásné poprsí, bezkosticové provedení pak o maximální pohodlí. Nejpraktičtější variantu představují podprsenky se zdvojeným obvodem, které udrží vaše prsa na místě i při sportu. Další výhodou moderních podprsenek jsou odepínací ramínka, takovou podprsenku si však můžou dovolit ženy, kterým příroda až tolik nenadělila, ideálně do velikosti košíčků B.

Tuniky a ležérní styl pro hubené i baculky: Noste je v pastelových barvách
Krása

Tuniky a ležérní styl pro hubené i baculky: Noste je v pastelových barvách

Tagy kalhotky podprsenka spodní prádlo