Bílá je skrytá královna barev. Stvořená je nejen pro jaro. Inspirujte se

Jitka Musilová | 19. 5. 2021
Ledvinka, C&A, 350 Kč
Tunika, Levis, info o ceně v obchodě
Kalhoty, Levis, info o ceně v obchodě

Bílá je čistá, bílá je precizní, bílá je svěží. Sluší každé další barvě a dodá jí šmrnc. Světlým tónům poskytne jistý nádech elegance, těm tmavším potřebný kontrast. Pusťte bílou do svého jarního šatníku!

Posledních pár sezón byla bílá stálicí také zimních kolekcí, ale co si budeme povídat, v plné kráse zazáří s příchodem prvních slunečních paprsků, když odhodíme přebytečné svršky. Jelikož jde o barvou s nejširší škálou odstínů vůbec, můžete si pohrát i s tónováním v rámci jednoho jediného outfitu. Není totiž vůbec na škodu tóny namixovat. Tedy samozřejmě v případě, že jde o originální a původní barvu textilie a ne její zapranou „šmuckoidní“ verzi. To snad ale pozná každý amatér!

Experimentujte, ale s mírou

Díky tomu, že je bílá v pravém slova smyslu minimalistická, je možné s ní trochu experimentovat v rámci střihů. Romantika v podobě krajek, volánků a fiží jde s bílou ruku v ruce, stejně dobře si rozumí i s pilíři šatníku, jako je košile nebo basic tričko.

Ovšem bílá se stále více snaží zasáhnut i do oblasti extravagantních střihů, které pracují s jednou velkou plochou a tu rozbijí třeba jedním až dvěma extrémními a vyztuženými volány, stojáčkem, který zakrývá celou bradu, nebo manžetami končícími na úrovni konečků prstů, případně ještě lépe s okrajem dlouhých nehtů. Tyhle výstřelky si bílá užívá a nesmírně k ní jako barvě sednou.

Pusťte si bílou k tělu

Když se podíváme do šatníku běžné pracující ženy, dnes možná na home office, nebo maminky na mateřské, neměla by v něm chybět bílá košile. Klasiku je možné nahradit prodlouženou variantou do půlky stehen nebo tunikou s volány v délce nad kolena. O bílém tričku jsme už psali, to je zkrátka základ. Jedny rozevláté bílé maxi šaty určitě užijete u vody nebo na pláži, v kontrastu s opálenou kůží bílá září.

Pozor na bílé kalhoty

Zabodujete také bílou vestou, ať už přízovou až do půli lýtek, nebo látkovou, projmutou a v délce na boky a volným nadýchaným svetrem se spadlými rukávy. Jednoduchá lněná sukně vás může zachránit, když se namane pracovní schůzka a vy se nebudete chtít soukat do šatů.

S kalhotami ale pozor, tady jde o speciální disciplínu a na bílé kalhoty musíte mít prima štíhlá lýtka a stehna a zadeček takříkajíc v normálu. Bílá prostě přidává na objemu a „nohy v sádře“ nefrčí. Jinak se ale bílé vůbec nebojte!