Body místo tílka. Zkombinujte ho s kolovou sukní nebo džínami

Jitka Musilová | 24. 6. 2022
Body, Zara, 499 Kč
Body, Local Heroes, Modivo.cz, 1380 Kč
Body, Desigual, 2299 Kč

Naučte se nosit body nejen jako spodní prádlo, ale jako běžný top. A nějaké to kilo navíc neřešte, když vychytáte spodek nebo lehkou vrstvu přes, bude slušet i vám. Body není zapovězeno ani boubelkám.

Body… Nosily jsme ho na gymplu, protože krásně vynikla pěkná postava. Když se teď po letech vrátilo do módy, zpočátku jsem byla trochu v rozpacích, zda si na něj moje vrstevnice troufnou. Přesněji, zda by si na něj měly troufnout! Ale proč ne?

Body je boží!

Už podle našich babiček byly důležité nejen nohy v teple, ale také ledviny. „Vezmi si košilku,“ slýchávaly jsme hlavně my holky od dětství. Body tenhle kousek oblečení dokonale supluje. Ale nemusíte ho nosit jen jako spodní prádlo, stejně jako dřív nahrazuje top. Nikde se nevyhrnuje, takže nehrozí, že vám vsedě na židli budou vzadu vykukovat madla na bocích. Dnešní body navíc nemusí být uplé na tělo, výrobci dostáli požadavkům kypřejších žen a přichází i s podkasanými modely.

Aktivní dovolená za humny? Vyrazte k německým Lužickým jezerům
Cestování

Aktivní dovolená za humny? Vyrazte k německým Lužickým jezerům

Začněte tmavšími odstíny

Body můžete nosit se sukní i s kalhotami, aniž byste musela hlídat, zda vám někde nevylézá, zvláště dnes, kdy je v módě vysoký pas, je body znamenitým doplňkem. Větší boky nebo bříško, které není úplně pevné, se vysokým pasem dobře schovají. Klidně si pro začátek vyberte body v tmavší barvě, která silnější postavě lichotí, možná uděláte pomyslný první krok, a až zjistíte podle reakcí okolí, že vám body vážně sekne, třeba už příště sáhnete i po nějaké veselejší barvě. Takže se nebojte obléct body, i když nemáte velikost S.

Body v kostýmku

Potřebujete být v práci za elegantní dámu? Body je do seriózního kostýmku ideální, rozhodně vypadá daleko líp než zastrčená košile. Kdybyste se v něm cítila příliš „nahá“, zachrání to sako zapnuté na jeden knoflík nebo delší projmutá vesta. Jako u ostatních uplých topů je třeba vychytat spodní prádlo. Ideálně bez kostic a v tělové barvě, se širším obvodem a ramínky, která se nemají šanci zařezávat. V kostýmu se perfektně vyjímá hladké body s rolákem.

Dejte grilování nový rozměr a vsaďte na mladé maso. Je stravitelnější a bez tuku
Recepty

Dejte grilování nový rozměr a vsaďte na mladé maso. Je stravitelnější a bez tuku

Body k džínům

Opět – nevysune se, když se ohýbáte k vnoučatům nebo si zavazujete tkaničky. Džíny s vysokým pasem a širšími nohavicemi jsou v kurzu a pohodlné body je k nim ideální. Přes něj si můžete obléknout volnou košili nebo přes ramena přehodit pléd, když se večer ochladí. Seženete i body s rukávky nebo třeba asymetricky střižené, které bude vypadat jako klasické tričko. Až si budete vybírat body pod džíny i jiné kalhoty, dejte si pozor na to, aby vám dobře sedělo „na zadku“ a nezařezávalo se. Ideální je pak bavlněné bezešvé body, které se chová jako vaše druhá kůže.

Body s kolovou sukní

Tak to je opravdová pecka a nostalgický návrat do šedesátých let. Tahle variace sluší štíhlým ženám i těm, které mají postavu typu přesýpacích hodin, tedy celkem pevné bříško, výraznější pas a klidně hodně široké boky. Poprsí je pak pomyslnou třešničkou na dortu. Body se sukní můžete nosit i v případě, že nemáte zrovna dvakrát pevné spodní bříško, stačí sukni správně vypasovat a můžete zahodit obavy z toho, že přilehlý vršek odhalí něco, co byste si chtěla raději nechat pro sebe.

Plisování je trendy, opticky vám ale může přidat i dvě velikosti
Krása

Plisování je trendy, opticky vám ale může přidat i dvě velikosti

Tagy spodní prádlo