Bojíte se ukazovat výstřih? Žádný strach, potřebujete jen správnou podprsenku

Jitka Musilová | 19. 8. 2020
Růžová podprsenka, info o ceně v obchodě
Svůdné body, 1429 Kč
Černá podprsenka, 899 Kč

Stejně jako vrásky v obličeji a povadlejší pleť, tak i rýhy v oblasti dekoltu, které se sbíhají do výstřihu, dávají tušit, že mládí už je definitivně v tahu. Ale není třeba podléhat panice, tyhle projevy stárnutí se dají zmírnit. Kvalitní kosmetickou péči podpoří i výběr skvěle padnoucí podprsenky.

O chybách při jejím nákupu jsme psali nesčetněkrát, dnes se zaměříme na výběr podprsenky s ohledem na to, jakým tvarem a postavením prsou disponujete a která z podprsenek vám pomůže vytvarovat přirozeně krásný dekolt. O tom, že musí být hlavně pohodlná a příjemná na nošení, není pochyb. Samozřejmě vybírejte také podle střihu. Je to jako u džínů – velikost může sedět, ale střih vám nemusí lichotit. Vliv na výsledný dojem má i pevnost nebo postavení prsou. Každá žena je má jinak daleko od sebe a hlavně každá z nás chce od podprsenky něco trochu jiného – zpevnit, zvětšit, podržet při sportu anebo třeba jen zdobit.

Vyznejte se v esenciálních olejích: Kdo maže, ten mládne
Krása

Vyznejte se v esenciálních olejích: Kdo maže, ten mládne

Koší(č)ková

Pro krásný dekolt vám musí sedět košíčky. Prsa z nich nesmí přetékat, ale zároveň by v nich ani nemělo být příliš volného místa. Musí k tělu přilnout jako druhá kůže. Všimněte si, jak podprsenka pracuje, když se hýbete – nesmí se krabatit ani nikde odstávat. Dejte si pozor i na jemné nuance, leccos možná uvidíte až tehdy, když si přes podprsenku obléknete hladké tričko – nezařezává se? Nedeformuje prsa? Nejčastějším problémem bývá to, že košíčky v dekoltu odstávají a tvoří se tzv. „kapsy“. V tom případě vyberte menší košíček, ale velikost obvodu zachovejte. Pokud nosíte podprsenku s kosticemi a ty vám mírně odstávají, při pohybu pak mohou prsa „propadávat“ spodním okrajem podprsenky. Pak určitě vyzkoušejte hlubší koš, eventuálně pevnější obvod.

Jak zamaskovat bříško? Vsaďte na prádlo a správné střihy
Krása

Jak zamaskovat bříško? Vsaďte na prádlo a správné střihy

Vychytejte velikost

To, jak bude vypadat váš dekolt, paradoxně ovlivní obvod podprsenky. Při nákupu mějte na paměti, že látka může časem povolit a vy musíte mít možnost pomocí háčků obvod zmenšit. Kvůli volnému obvodu se zadní díl posouvá vzhůru a prsa „padají“ dolů. A to určitě nechcete! Často se podprsenka chová jinak při předklonu – pokud by vám prsa „vypadávala“, kupte si podprsenku s vyššími a uzavřenějšími košíčky nebo zvolte košíčky hlubší. Stejně tak vypadá více než strašně, když vám podprsenka „přeřezává“ prsa, v tu chvíli je třeba ponechat velikost obvodu a sáhnout po větších košíčkách nebo zvolit úplně jiný tvar.

Špičatá prsa, příliš daleko nebo naopak blízko u sebe?

Většina žen ve zralém věku „problém“ se špičatými prsy neřeší, vlastně ani o problém nejde. Ale pokud by vám snad z estetického hlediska prsa do špičky vadila, noste balkonové nebo celovyztužené košíčky, které prsa viditelně zaoblí. S věkem a neúprosnou gravitací jsou naše prsa měkčí a povislejší, pro krásné tvary je nutné zaměřit se na vyšší střed podprsenky. Ten zajistí, že prsa i v předklonu zůstanou na svém místě. Obecně naše starší prsa potřebují pevnější podporu a stabilnější ramínka. Jestliže máte prsa umístěna daleko od sebe, je třeba mezeru mezi nimi opticky zmenšit. Zařídí to podprsenka s pevnými kosticemi z boku a s výrazným push-up efektem. Vychytávkou je také odnímatelné ramínko za krk. Máte-li naopak prsa u sebe nebezpečně blízko, budou jim slušet podprsenky bez výztuže, které využijí přirozený „žlábek“ mezi prsy a zvýrazní tak krásný ženský dekolt. V případě menších prsou pak opět pomůže i push-upka.

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?
Krása

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?

Vyberte si správný střih

Vykrojená podprsenka bude slušet ženám se středně velkým poprsím, které milují hluboké výstřihy a korzetové živůtky. Hladká podprsenka je ideální pro sportovní typy žen, které nosí strečové topy a šaty, ženy s větším poprsím ocení podprsenku, která je v oblasti výstřihu více uzavřená. Hodí se pod topy s lodičkovým nebo korzetovým výstřihem. Vychytávkou jsou ramínka zkřížená na zádech, která bezvadně udrží plnější prsa a zároveň vytvoří atraktivní výplň hlubokého výstřihu v oblasti šíje. Ideální je zvolit podprsenku s vyměnitelnými ramínky a pořídit si několik zdobných variant. Perfektní a atraktivní je zdvojený lem košíčků, který může vykukovat ve výstřihu. Ten jednak zpevní dekolt a jednak zafunguje jako smyslný doplněk halenky nebo večerní róby.

Trendy boty letošního léta: Baleríny jsou zpět, ale nemají patu
Krása

Trendy boty letošního léta: Baleríny jsou zpět, ale nemají patu

Tagy ňadra podprsenka šatní ramínko