Brad Pitt: Tak šel čas s idolem žen. Kdy byl asi nejvíc sexy...

Lucie Fendrychová | 19. 12. 2022
Kluk, rok 2000
Brad a Oscaři, 2014
Uvedení filmu Strom života, 2011

Ostře sledovaný herec oslavil poslední narozeniny začínající pětkou. Minulé roky mu nadělily nepříjemné chvíle, manželské problémy, boj se závislostí na alkoholu, nekonečný rozvod. Navzdory tomu vypadá velmi dobře. Své fanynky však vyděsil zprávou, že se jeho herecká kariéra blíží ke konci. Brade, proč?!

Zdroj: Youtube

Nechceme věřit, že by letošní letní film Bullet Train měl znamenat předposlední rande s Bradem v kině. Pokud jste ho neviděli, hraje tam Berušku, vrahouna s něžnou duší. Taková bomba jako dva roky starý snímek Tenkrát v Hollywoodu to není, vždyť ten mu přinesl prestižního Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Možná víc zaboduje (snad zatím!) poslední film Babylon. Poznamenejte si do diáře datum 19. ledna 2023, na které je nahlášený příchod do českých kin.

Na startu

Jako spousta jiných, Brad hercem původně ani být nechtěl. Zběhnul z novinářských studií. Jestli si myslíte, že mu milá klučičí tvářička přinesla super role hned na začátku, chyba. Vydal se do Los Angeles, kam se krásní lidé s vidinou hvězdné kariéry stahují jako můry za světlem, takže nabídka přesahuje poptávku. Brad se chytil v béčkovém televizním seriálu a přivydělával si všelijak. Když třeba prodával zmrzlinu, u stánku byla určitě pořádná holčičí fronta.

První mini role ve filmech neměly jméno ani zmínku v závěrečných titulcích a v hercově životopise se uvádějí jako chlapec na pláži, host na párty, číšník… Jenže pak přišel rok 1994 a film Interview s upírem, kde se Brad vedle sice jen o rok a půl staršího, ale zkušenějšího kolegy Toma Cruise opravdu neztratil. Ve stejném roce získal také nominaci na Zlatý glóbus za Legendu o vášni.

25 zajímavostí o Vánocích: Kdo nosí dárky v Itálii a kdo nesměl péct vánočku
Příběhy

25 zajímavostí o Vánocích: Kdo nosí dárky v Itálii a kdo nesměl péct vánočku

Bradovy ženy

První kolegyní, se kterou Brad chodil, byla herečka Juliette Lewis, zamilovali se do sebe v roce 1990 na place při natáčení filmu Smrt přišla brzy. Vydrželi spolu tři roky. Další nádherný pár tvořil s Gwyneth Paltrow. On se chtěl ženit, ona asi moc ne, navzdory tomu, že byli zasnoubení. Další osudovou ženu si už vzal. S Jennifer Aniston bok po boku zářili pět let do roku 2005. Za důvod rozvodu bulvární novináři považovali Angelinu Jolie, ale ona sama to popřela.

Slušelo jim to parádně, i když doma asi bývala leckdy pěkná Itálie. Brad přijal za vlastní Angelininy adoptované děti Maddoxe a Zaharu, přibyl ješte Pax-Thien. V roce 2006 se manželům narodila dcera Shiloh Nouvel a o dva roky později dvojčata Knox a Viviene. V roce 2014 se začalo psát, že jim to neklape. Angelina se snažila vylepšit vztahy natáčením filmu U moře, který sama režírovala a hlavní role přidělila sobě a manželovi. Film se povedl, ale jako lepidlo nefungoval. Po natáčení Angelina sbalila děti a odstěhovala se. Rozvod začal v roce 2016 a trval nekonečné tři roky.

Tomáš Savka: Žil jsem na bohémském obláčku, ale už to dál nešlo
Rozhovory

Tomáš Savka: Žil jsem na bohémském obláčku, ale už to dál nešlo

Který máte nejradši?

Seznam Bradových filmů je úctyhodný (je jich kolem stovky). Možná máte nejradši starší, třeba zmíněný Interview s upírem. Nebo Seznamte se, Joe Black, kde hraje smrťáka? Či snad Sedm, Trója, Klub rváčů? A co Po přečtení spalte a Hanebný pancharti? I kdyby Brad snad přestal hrát, bát se o něj nemusíte. Má vyděláno, a navíc už si udělal dobré jméno jako filmový producent.

Zajímavosti

  • V roce 2008 si Brad s Angelinou koupili v jižní Francii zámek Miraval. Přišel na miliardu korun. V místní kapli se vzali, ovšem obřad nebyl pompézní, ale v kruhu rodiny a přátel.
  • Dnes byste mohli slavného herce potkat na procházce nebo projížďce na kole na břehu italského jezera Como, kde má pohádkovou vilu. A za souseda neméně pupulární hvězdu George Clooneyho, který mu bydlení dohodil.

Zdroj: https://www.vlasta.cz/, CSFD.cz, https://www.themanual.com/culture/best-brad-pitt-movies

Vánoční stromek nekupujte! Vyrobte si vlastní a buďte originální
Cestování

Vánoční stromek nekupujte! Vyrobte si vlastní a buďte originální

Kvíz: S tebou mě baví svět. Otestujte se, jak dobře znáte komedii století
Cestování

Kvíz: S tebou mě baví svět. Otestujte se, jak dobře znáte komedii století

Kvíz – Mrazík: Otestujte se, jak dobře znáte oblíbenou pohádku
Příběhy

Kvíz – Mrazík: Otestujte se, jak dobře znáte oblíbenou pohádku

Tagy Angelina Jolie Brad Pitt Bullet Train film George Clooney Gwyneth Paltrowová herec Jennifer Aniston Juliette Lewis Tom Cruise