BERAN

Černý bez

Tvrdohlavci mají sklony podléhat hypochondrii. Když přijde opravdový zdravotní problém, tváří se, že nic, dokud je k lékaři nedoženou čtyřicítky teploty. Problém s oslabenou imunitou často souvisí se stresem, doprovázejícím pracovitost a až přehnanou pečlivost. Naše babičky posilovaly organismus bezinkovým sirupem. Vyrazte na jaře na květy černého bezu, funguje také odvar z bezinek.

BÝK

Podběl lékařský

Spoustu Býků provází pokašlávání a troubení do kapesníku, a to nejen v chladných měsících, ale celoročně. Posílení organismu a hlavně imunity zvládne drobná, nenápadná bylinka s velkou léčivou silou. Podběl lékařský pokryje bohatě louky s příchodem jara. Prospěje vám procházka na čerstvém vzduchu a sbírání kvítků, které doma nasušíte do zásoby. Do čaje jich stačí lžička.

Čtěte také

Juraj Loj

Čtěte také

Hvězda seriálu Případy 1. oddělení Juraj Loj: Od Trojana k policii. A má 3 děti

BLÍŽENCI

Kopřiva dvoudomá

Rozhárané znamení ukolébá pravidelný pitný režim. Bylinkové čaje dvakrát denně, ráno osvěžující máta, večer zklidňující meduňka. Nebo heřmánek kdykoliv. Plus dvakrát do roka, tedy na jaře a na podzim, pořádně pročistit organismus a vyplavit škodlivé látky. O pozornost se hlásí kopřiva. Roste všude a trochu palčivosti při trhání stojí za to. Samozřejmě, můžete si ji ulovit už nasušenou v lékárně.

RAK

Mateřídouška obecná

Pomalejší Raky zlobí sklony řešit věci do hloubky, přemýšlet o všech důsledcích, sklouzávají k trápení. Po duši pohladí bylinka s nádherným názvem – mateřídouška. Klidně ji můžete pěstovat na skalce, potom stačí přejet rukou keřík, aby se rozvoněla a zahnala z hlavy stres a smutek. Když trochu sušené aromatické mateřídoušky nasypete do sáčku a dáte pod polštář, čekejte krásné sny.

LEV

Ostropestřec mariánský

Vrčícímu zvířeti se vyhněte. Velmi pravděpodobně ho právě trápí buď žlučník, nebo játra. A protože král zvířat vyžaduje zvláštní zacházení, nečekáme, že půjde sbírat bylinky. Zaboduje drsně znějící ostropestřec, připomínající bodlák. Tinktura platí na problémy se zažíváním, konejší podrážděná játra. V homeopatii se používá na zmírnění depresí.

Čtěte také

Jennifer Aniston

Čtěte také

Šatník Jennifer Aniston: Miluje mini, pouzdrové šaty a ulítává na kloboucích

VÁHY

Třezalka tečkovaná

Typické váhání, bohužel i při řešení maličkostí, způsobuje stres a úzkosti. Sázkou na lepší život je seznámení s třezalkou. Miluje sluníčko, květ vypadá jako malé sluníčko a slunce vnáší také do duše. Má v lidovém léčitelství pověst ochránkyně před zlem. Výtažek zahání depresi a bolesti hlavy ve dne i noční můry během spánku. Také se používá na léčení ran na kůži, spáleniny a křečové žíly.

STŘELEC

Čekanka obecná

Hvězdy jim přisoudily nestřídmost, těžko odolávají vrchovatě naloženým talířům a sklenkám alkoholu. Prvním příznakem bývá citlivý žaludek. Zalijte ho čajem z čekanky. Už pohled na modré květy v přírodě zklidňuje, jako pohlazení funguje i na trávení. Dokonce i v případě, že se problémy posunou směrem ke žlučníku nebo zamíří na játra. Čekanka pročišťuje i močovou soustavu.

VODNÁŘ

Bobkový list

Vodnáři nervozitu zajídají, a tak je často trápí nadváha. Čert vem ztracený vosí pas, ale kila navíc přinášejí spoustu nepříjemných zdravotních komplikací, od bolavých kolen a kotníků až po vysoký tlak. Povolejte přírodního siláka, štěpícího v těle nahromaděné tuky. Odvar z bobkového listu, samozřejmě s odlehčením jídelníčku a dodržováním pitného režimu významně ulehčí život.

Čtěte také

Peter Falk jako poručík Columbo

Čtěte také

To je vražda, napsala, Vražedné pobřeží, Columbo: Tak šel čas s hlavními hrdiny

PANNA

Heřmánek pravý

Jemné pohlazení přinese citlivému znamení slavná česká bylinka – heřmánek. Uspokojí náročné Pannino zažívání, čaj působí i očistně. Heřmánek kvete od června až do září a ten pravý poznáte podle vypouklého žlutého středu, květního lůžka, které je duté. Květy pronikavě nahořkle voní. Prospívá i oplachování vlasů heřmánkovým nálevem nebo regenerační koupel.

ŠTÍR

Kostival lékařský

Štíři, na rozdíl od svých odolných jmenovců z říše hmyzu, mají zranitelnou kůži, trápívají je záda a ke stáru revma. Pro ně jsou skvělá bylinková mazadla. Kraluje jim kostival. Obklad či balzám hojí rány, mírní modřiny, problémy se žílami, podporuje prokrvení pokožky. Masáž šíje, zad a kloubů uleví od bolesti. Výluh ze sušených listů přimíchaný do koupele regeneruje.

KOZOROH

Meduňka lékařská

Kozoroha v čekárně u lékaře potkáte málokdy, má totiž pevné zdraví. Jenom jako většina z nás v moderní době trochu podléhá stresu, především pokud žije ve velkoměstě. S blahodárnou přírodou ho propojí meduňka. Čaj zažene dočasnou nespavost, ale také spraví chuť k jídlu. Výluh ze sušené meduňky s citronovou vůní se také dá využít na přírodní péči při mytí vlasů nebo obličeje.

Čtěte také

Bylinky pomáhají v boji proti různým neduhům

Čtěte také

Znáte Plicník nebo Osladič? Byliny od A do Z. Kde je nasbíráte a co která léčí

RYBY

Šalvěj lékařská

Ryby fandí zelené lékárně, proto jim klidně doporučíme popíjení šalvějového čaje, který nechutná nijak oslnivě, ale funguje. Posílí přecitlivělý organismus, zažene únavu, dokonce platí i na vylepšení slabšího zraku. Znamení dobře vnímá vůně, takže se uplatní i esenciální olej ze šalvěje. Stačí kapka na spánky nebo do aromalampičky, potěší také voňavá šalvějová koupel.

ZDROJ: časopis Vlasta, https://www.tarot.com/astrology/plants-herbs-zodiac-sign https://animamundiherbals.com/blogs/blog/superfoods-herbs-for-your-zodiac-sign

Čtěte také

Dejte na intuici

Čtěte také

Jak na agresora: Zapomeňte na mobil a zrychlenou chůzi. Ubráníte se jinak a lépe

Čtěte také

Dřív se zlato pilo

Čtěte také

Jedovatá krása: Radioaktivní lázně, tekuté zlato v pití a místo pudru směs olova

Čtěte také

Cvičení na podzim

Čtěte také

Delší spánek i sezónní potraviny. 4 důvody, proč je podzim na hubnutí ideální

Čtěte také

Hrad Karlštejn

Čtěte také

TEST: Jak dobře znáte české hrady a zámky, kde se natáčely pohádky?