Sáček z čaje nevyhazujte, poslouží na nádobí, okna nebo na koberce
Většinou poslouží jen jednou, potom skončí v koši na odpadky. Ale to je škoda! Prozradíme vám geniální způsoby, jak je můžete využít v domácnosti.
Na provonění koberců
Čajové sáčky vložte do nádoby s vodou a dejte do chladničky. Potom je otevřete a nechte lístečky mírně proschnout, aby nebyly mokré, jenom vlhké. Čajové lístky rozsypejte po koberci a počkejte, až úplně vyschnou. Nakonec koberec vysajte.
Na ochranu rostlin
Několik použitých čajových sáčků louhujte v nádobě s vodou. Potom tímto slabým čajem polijte rostliny – ochrání je před houbovými infekcemi. Nebo sáčky otevřete a čajové lístečky rozsypte okolo rostlin jako hnojivo a ochranu před škůdci.
Na čištění skla
Použité čajové sáčky znovu zalijte vroucí vodou a nechte louhovat. Výluh poslouží jako sprej na čištění okenních tabulí, zrcadel a jiných skleněných povrchů.
Na neutralizaci pachů
Použité sáčky dejte do misky a vložte do chladničky. Několik sáčků vhoďte do koše na odpadky. Možností je nekonečně mnoho. Například, jestli chováte kočku, přimíchejte čajové lístečky do kočičí toalety.
Na osvěžení vzduchu
Na použitý sáček kápněte trochu svého oblíbeného esenciálního oleje a zavěste ho jako osvěžovač vzduchu. Protože čajové lístky pohlcují pachy, splní dvě úlohy zároveň a na dvojnásobný čas
Na odmaštění nádobí
Špinavé nádobí naplňte teplou vodou a vhoďte do ní několik použitých sáčků s čajem. Absorbují mastnotu i bez použití silných chemikálií. Čaj uvolní i připálené zbytky, takže je nebudete muset silně drhnout.
Na vyčištění rukou
Po práci s česnekem, cibulí nebo rybami si vydrhněte ruce čajovými sáčky. Odstraní z nich zápach a nepodráždí pokožku.
Na ztvrdlou kůži
Do lavoru s teplou vodou vhoďte pár použitých čajových sáčků a důkladně si odmočte nohy. Koupel změkčí ztvrdlou kůži na patách i otlaky a zanechá příjemně svěží pocit.
Báječná rada
Vlhké čajové sáčky vydrží při pokojové teplotě asi den, potom začnou plesnivět a zapáchat. Pokud je nepoužijete jiným způsobem hned, odložte je do chladničky. Ale mějte na paměti, že i v chladu se po čase začnou kazit. Pokud už nevoní, vyhoďte je.
ZDROJ: časopis Vlasta, časopis Báječná žena