Nová Vlasta: Rozhovor s Alenou Mihulovou a téma o tetování

Alena Němečková | 7. 9. 2022

Patří k nejmenším českým herečkám vzrůstem, přesto ji na plátně, televizní obrazovce nebo na divadelním jevišti nikdy nepřehlédnete. Alena Mihulová okouzluje nejen talentem, ale i  dokonale bezprostředním projevem. Každou postavu hraje, jako by jí byla sama. V jaké je právě životní fázi? "Určitě jsem šťastnější než před nějakými patnácti lety. Daleko líp se mi se sebou samotnou žije. Mám hezký život a jsem si vědoma, že na tom mám svůj podíl. Žiju ve shodě s tím, kdo jsem. Nemám už takové nutkání být taková, jakou mě chtějí mít druzí."

Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Tetování. Málokterá tělesná ozdoba vyvolává tolik emocí. Někdo tetování obdivuje, jiného odpuzuje. Z kdysi fenoménu se stal mainstream. Nemusí znamenat nic, ale může i pomáhat vyrovnat se s jizvami: s těmi viditelnými i s těmi, které si neseme na duši. Jaké to je ozdobit si tělo symbolem či obrázkem na – ideálně – věčné časy? Co člověku brání si jej pořídit a litují někdy tetovaní, že kérku mají?

V literární příloze najdete téma, jak vybírat knihy k osobnímu rozvoji. Vydali jsme se po stopách historie se spisovatelkou Alicí Horáčkovou i norskou filmařkou Ninou Grünfeld. Nechybí ani recenze knih a spousta tipů.


S hercem Danielem Krejčíkem jsme si povídali o jeho dětství v pohřební službě, o divadelních i životních rolích.

Máte suchou pokožku a opálení se ztrácí? Víme, čím to napravit.


Hurá, už prý zase rostou. Vyzkoušejte houby s langošem, s kachními prsíčky, ve smaženici... A jak je naložit, aby vydržely co nejdéle?

Tagy Alena Mihulová Daniel Krejčík