"V Bukovi cituje Mirek Krobot zajímavou větu: většina toho, po čem toužíme, leží na druhé straně strachu. Je to parafráze, že nové věci a životní posuny, se dějí v takové té zóně na pokraji našeho komfortu. Když se pořád pohybujeme jen v prostoru, který známe a ovládáme, tak to zároveň znamená, že nic nového nezkusíme. Že se nikam neposuneme a nic nového neobjevíme. Člověk se většinou učí až za hranicí pohodlí," říká režisérka a v rozhovoru odhaluje i jaké své strachy musela v životě překonávat.

Seriál Pozadí událostí znovu rozproudil diskusi o tom, zda je přijatelné, aby spolu chodili pedagogové a studentky na vysokých školách. „Vždyť jsou dospělí, proč zakazovat lásku!“ zní z jedné strany. Jenomže ono je to složitější. A při bližším zkoumání je jasné, proč je to nepřijatelné. Takový vztah narušuje atmosféru na škole, protože jak si mají být ostatní jistí, že pedagog své milé nenadržuje nebo ji jinak nezvýhodňuje? A co se stane, když se ti dva rozejdou? Bude studentka schopná se se svým bývalým dál potkávat v posluchárnách a nebude se jí on mstít za nevydařený vztah? Pedagog je ten, kdo má moc rozhodovat o postupu ve studiu, a i když to ze začátku může vypadat jako sluncem zalité, každý takový vztah prochází krizemi a ty se mohou na studiu odrazit.

Miluje přírodu, každý den běhá, pracuje jako manažer a právě mu vyšla třetí kniha. Štěpán Javůrek v ní píše o Sudetech.


Jejich triky všichni známe, přesto jim na ně stále skáčou ženy i muži. Podvodníci na seznamkách.

Říká se oko, do duše okno. Jenže co když okolí očí začnou trápit známky únavy nebo věku? Velký manuál na péči pro oční okolí vám poradí, jak s tím zatočit..

Zabalte se do pleteniny, která zahřeje a sluší. Pletené letos nejsou jen svetry!

Pro předplatné časopisu Vlasta, rozklikněte QR kód a načtěte.