Nová Vlasta: Mezzosopranistka Markéta Cukrová a téma ADHD u dospělých

Alena Němečková | 3. 8. 2022

Přečtěte si rozhovor s Markétou Cukrovou, která patří k současným hvězdám českého pěveckého nebe. Hudba pro ni přitom byla dlouho jen koníčkem, vystudovala anglistiku na Univerzitě Karlově.

„Věřím, že jakmile se do něčeho pustíte, zeměkoule se začne kutálet správným směrem,“ říká charismatická mezzosopranistka. Proč začala zpívat až v dospělosti, jak jí v kariéře pomohly děti, kterou hudbu nejvíce miluje a kde ji můžete aktuálně vidět a slyšet? 

Jsou dospělé a mají ADHD, to znamená geniální nápady, kreativitu a motor stále naplno, ale taky neustálý chaos v hlavě i životě. Své o tom ví i naše kolegyně Klára Kubíčková: "Konečně vím, proč dělám 20 věcí najednou, srším nápady, musím o všem napsat, všechno překonat, vymyslet i proč mi to dává tak zabrat..."


Hudebník Ivo Plicka byl blízký kamarád i kolega zpěváka Petra Nováka. Napsal pro něj největší hity, které zní z rádií dodnes. Otevřeně mluví nejen o jejich profesionálních začátcích a posléze úspěších, ale i o problémech s režimem a Petrově neutěšeném soukromí i podivné smrti.


Jaký program s vámi v létě absolvují nohy? Chodí po horách, šlapou vodu, brodí se pískem, tancují na podpatcích? Dopřejte jim správnou péči!
+ tipy na šik letní pantofle


Retro.babi je hvězda sociálních sítí a úspěšná influencerka. Fotí vnoučata a svoje módní výtvory a má tisíce sledujících.


A zase bude vedro! Jak vyzrát na přehřátý byt a pořádně se vyspat.


Pravé letní dobroty z ostružin a malin.

Pejskaři, pozor! 9 lidských potravin, které jsou pro psy prudce jedovaté
Cestování

Pejskaři, pozor! 9 lidských potravin, které jsou pro psy prudce jedovaté

Tagy Markéta Cukrová Petr Novák Univerzita Karlova