Nová Vlasta: Simona Bagarová a Igor Orozovič o láskách a téma porodní asistentky

Michaela Kučerová | 10. 8. 2022

Simona Bagarová říká, že pokud o někoho pečujete, musíte to dělat lidsky, důstojně a laskavě. Zlepšit podmínky pečovatelství i jeho prestiž se snaží s organizací MILA, kterou založila v roce 2018. Letos jí vyšla kniha Hořím – rozhovory se skvělými pečovateli, které vás chytnou za srdce. Nejen proto, že stáří se týká nás všech.

V roce 1945 probíhalo téměř 80 % porodů za vedení asistentky v domácnostech, lékař se zpravidla zavolal, až když nastaly komplikace. Dnes je porod bez lékaře výjimkou. Jakou roli hrají porodní asistentky v současném porodnictví a proč jsou pro spoustu žen důležitou součástí jejich těhotenství a porodu? Co je těší a trápí a co by nejvíc potřebovaly?

V poslední době stihl Igor Orozovič hned několik premiér, jak filmových, tak divadelních. Vidět ho můžete v pražském Národním divadle i ve filmové novince Řekni to psem. Celé léto září u piana na Kampě v představení Marta. V otevřeném rozhovoru o dětství, rodinných kořenech i lásce k tajemným místům prozradil, co dalšího právě chystá.


Kanadská královna thrillerů Shari Lapena navštívila Prahu, ulice brázdila na skútru a zamilovala se do svíčkové.

Vyzrajte chytře na nedokonalosti pleti. Máme super návod.


Léto v neonkách. Barvy sluší a svědčí všem. Stačí si vybrat. Růžová, zelená, modrá...


Dobroty bez masa. Čočka, špenát, dýně i červená řepa v dokonalých variacích.

Zajistěte si předplatné časopisu Vlasta ještě dnes pomocí našeho QR kódu. Naskenujte mobilem a je to!

Tagy Igor Orozovič Kampa Národní divadlo porod Praha Shari Lapena