"Oba jsou hudebně nadaní. Rozárka moc hezky zpívá a učí se hrát na piano. František je také velmi šikovný, má smysl pro rytmus a chodí na kytaru. Dcera nedávno složila moc hezkou píseň. Má krásnou melodii i text. Manžel jí jen trochu pomohl s klavírním doprovodem. Byla jsem dojatá, když mi ji hrála, a říkala jsem si, že za takovou pecku by se nemusela stydět ani Ewa Farna. Jinak je důležité, aby je to bavilo. Nečekáme, že z nich budou virtuosové. Ale byla by škoda jejich dar nerozvíjet."


Gruntování zbavuje úzkosti, poskytuje okamžité uspokojení a funguje jako forma meditace. V uklizeném bytě se lépe pracuje, dokonce i spí. Dokopat se ale k úklidu, zvláště pak předvánočnímu, může pro mnohé znamenat velkou výzvu, přitom snad pro každého je čistý a upravený domov důležitý. Největší milovníci čistoty a úklidu jsou Brazilci a Japonci. Němci či Poláci jsou mnohem víc velkorysí. Například v Japonsku se už školní děti učí uklízet svoji školu samy. Nezřídka tam můžete vidět o víkendu houfy dobrovolníků, kteří sami od sebe uklízejí veřejná místa, a zadarmo.

Poptávka po omlazující kosmetické péči neklesá, a tím dává práci vědcům a vědkyním v laboratořích. Právě tam objevili látku bakuchiol z rostliny, které se také říká babchi. Další sázka na elixír mládí jsou kmenové buňky a skvalan. Podívali jsme se jim na zoubek!


Jeden z nejslavnějších parfémů všech dob, Miss Dior v růžovém flakonku, má za sebou pohnutou historii. Christiana Diora při jeho vytváření inspirovala jeho mladší sestra Catherine, která se pár měsíců před zrodem vůně vrátila z koncentračního tábora. Její životní příběh je plný zvratů, hrdinství, dobrodružství i bolesti.


Vánoce za dveřmi a seriál, kdo bude mít nejlepší cukroví vrcholí. Další díl sladkého seriálu najdete i na stránkách Vlasty, tentokrát jsme se zameřili na nepečené dobroty.

Pro nákup časopisu Vlasta rozklikněte a načtěte QR kód