Filmová královna Alžběta Cate Blanchett slaví třiapadesát! Kam dala vrásky?

Petra Šmídová | 14. 5. 2022
Do povědomí diváků se dostala filmem Královna Alžběta z roku 1998
Herečka je jako chameleon. Jednou je blonďatá a krátkovlasá
A za čas zase tmavovlasá

U australské herečky a režisérky Cate Blanchett má člověk občas dojem, že zapomněla stárnout. Přestože dnes slaví už třiapadesáté narozeniny, vypadá lépe než kdy dřív a nabídky na filmové role se jí jen hrnou. Že by za úsměv na tváři téměř bez vrásek mohlo spokojené manželství a čtyři krásné a zdravé děti?

Tahle kráska chce stárnout s grácií a své jemné vrásky, přestože jich není mnoho, miluje. Co za tím vězí? Botox a jiné úpravy zjevně ne. V roce 2010 dokonce Blanchett prohlásila, že jí manžel vyhrožoval rozvodem, kdyby si nechala cokoli vylepšit. A jak se zdá, dodnes se tak opravdu nestalo. Letos v prosinci totiž uplyne 25 let od doby, kdy si Cate Blanchett a Andrew Upton řekli své ano. Společně vychovávají tři syny, dvacetiletého Dashiella, sedmnáctiletého Romana a čtrnáctiletého Ignatia. Rodina se jí však rozrostla ještě jednou, a to před sedmi lety, kdy si s manželem adoptovali dceru Edith. V době, kdy se ostatní ženy připravují spíše na roli babičky, herečka naopak zatoužila po tom stát se ještě jednou matkou. Přestože musela v posledních letech novému přírůstku přizpůsobit svůj pracovní kalendář, diváci fakt, že byla vlastně na mateřské, nijak nezaznamenali. Sypala totiž jeden film za druhým.

Test: kolik let je vaší pleti? Číslo může být odlišné od roku narození
Krása

Test: kolik let je vaší pleti? Číslo může být odlišné od roku narození

V roce 2017 vtrhla do kin marvelovka Thor: Ragnarok, kde v démonickém kostýmu ztvárnila Helu neboli jednu z nejpodlejších a nejnebezpečnějších postav celého komiksového světa. O rok později pak společně se Sandrou Bullock a Anne Hathaway potěšila fanoušky akční komedií Debbie a její parťačky, což je volné pokračování Dannyho parťáků. A nezklamala ani ve sci-fi snímku K zemi hleď! Uznávaná herečka, která se do diváckého povědomí zapsala v roce 1998 rolí anglické královny Alžběty I. ve filmu Královna Alžběta, letos v únoru převzala v Paříži cenu za celoživotní dílo. Při pohledu na dlouhý seznam snímků, v nichž účinkovala, musíme uznat, že zaslouženě.

Zdravá životospráva není věda: Objevte superpotraviny
Doporučujeme

Zdravá životospráva není věda: Objevte superpotraviny

Zdroj: csfd.cz

Tagy Alžběta I. Andrew Upton Anne Hathaway Cate Blanchett herec Paříž Ragnarök Sandra Bullock