To je krása! Barbíny v šatech českých návrhářů byly vydraženy za milion

Petra Šmídová | 24. 5. 2022
Denisa Nesvačilová se vzhlédla v panence s květovými dekoracemi
Zpěvačka Annamária d´Almeida
Zpěvačka Annamária d´Almeida

Ten pocit, když jsme jako dítě poprvé držely v ruce svoji vysněnou panenku, si pamatuje snad každá z nás. A ne jinak na tom byly hvězdy showbyznysu, které během charitativního večera projektu Helping Dolls, jenž spojuje módu a touhu pomoci dobré věci, nad vystavenými designovými panenkami oblečenými v modelech českých a slovenských návrhářů zavzpomínaly na bezstarostné dětství. 

Sabina Laurinová, Petra Špalková nebo zpěvačka Annamária d´Almeida - právě ony měly o včerejším večeru možnost sledovat spojení módy, renomovaných i začínajících československých designérů a ikonických panenek Barbie, s nimiž si nejedna z nás jako malá hrála. Barbíny přetvořené do originálních uměleckých děl vznikly pod rukama například Kláry Nademlýnské, Chiary Boni, Pavla Berky, Zofie Angelic a dalších umělců, kteří s miniaturními návrhy strávili dlouhé měsíce. Díky nim byly na dražbě k vidění panenky v nejroztodivnějších modelech od večerních honosných rób, přes romantické šaty plné růžových květů jako z pohádky, až po černé latexové oblečky á la sado-maso.

Takhle ne! Pět nejčastějších chyb při hubnutí
Hubnutí

Takhle ne! Pět nejčastějších chyb při hubnutí

Na aukci letošního sedmého ročníku akce Helping Dolls, na níž se sešli nejen milovníci módy a umění, ale také vášniví sběratelé unikátních panenek, se vydražilo celkem 42 předmětů, z toho z toho 37 panenek, 4 obrazy a váza od Františka Junkmirta. Výtěžek ve výši 1 197 000 korun bude dle organizátorů přerozdělen hned několika potřebným skupinám. Největší část poputuje na pomoc dětem z Klokánku Láskova, další peníze pomohou vybraným seniorům v tíživé finanční situaci nebo rodinám, v nichž žijí nemohoucí osoby. A nezapomene se ani na záchrannou stanici na Moravě v oblasti, kterou zpustošil hurikán, či na pomoc Ukrajině a ukrajinskému dětskému domovu. Výstava panenek je pro veřejnost k vidění v pražské Pasáži českého designu.

Zdroj: helpingdolls.com

Filmový Zátopek Václav Neužil běžel závod! Důvod k tomu měl pořádný
Rozhovory

Filmový Zátopek Václav Neužil běžel závod! Důvod k tomu měl pořádný

Tagy Barbie móda panenka Pavel Berky Petra Špalková Sabina Laurinová Ukrajina