Nebojte se rozzářit šatník barvami podzimu a klidně divoce kombinujte

Jitka Musilová | 27. 11. 2020
Sukně, Marie Lund, Van Graaf, 1799 Kč
Boty, Vivobarefoot, 3980 Kč
Trekové boty, Alfa, Norská Móda, 4999 Kč

Listí pomalu opadává a příroda hraje všemi barvami. Zkuste po jejím vzoru rozzářit svůj podzimní šatník. Jasně červené, křiklavě oranžové nebo svítivě žluté konkurují i jejich odstíny. Vínová, terakotová, cihlová, medová, okrová, lososová nebo dýňová, to jsou ústřední barvy nadcházejícího sklonku roku.

Když už se pro barvy rozhodnete, nemusíte se hned načepýřit jako kanárek. Křiklavé mohou být jen části oblečení – lem rukávů, klopy, manžety nebo místní výšivka. Atraktivní akcenty dodají šmrnc i jinak poměrně nudným kouskům. A co je nejdůležitější? Přece barevné doplňky.

V péřovce můžete vyrazit do města, i když je vám padesát či máte XL velikost
Krása

V péřovce můžete vyrazit do města, i když je vám padesát či máte XL velikost

Móda v barvách podzimu

Pro barevnou inspiraci nemusíte daleko, stejně teď nikam jinam než do přírody nemá smysl chodit. I když se to za barákem na sídlišti nebo u rybníčku na návsi barvami jen hemží, v lese a na přilehlé louce vám bude líp. Nasaďte pohodlné boty a vyrazte ven, na čerstvém vzduchu pookřejete a na ten marast, který je všude kolem nás, alespoň na chvilku zapomenete. A třeba si na procházce vzpomenete, že nějaké ty podzimně laděné kousky v šatníku určitě najdete.

Vyberte si kabát, správná barva vás rozsvítí. Která je nejlepší pro vás
Krása

Vyberte si kabát, správná barva vás rozsvítí. Která je nejlepší pro vás

Kratší procházka

Pokud zrovna neplánujete zdolat desítky kilometrů, můžete se zahalit do hřejivého svetru a k němu si klidně obléknout maxisukni nebo splývavé přízové šaty. Velmi oblíbený květinový potisk nás provází celý rok, a i když si ho většinou spojujeme s jarem, na podzim v oblečení posetém drobnými kvítky zabodujete možná ještě víc.

Na řadu přichází i koženkové a kožené bundy nebo ty z textilní eko kůže, které se skvěle kombinují právě s pleteninami, ale i tvídem nebo vrstveným hedvábím. Klidně si přehoďte několik různorodých vrstev přes sebe, mikinu omotejte kolem krku a nechte splývat přes záda, a až se v podvečer ochladí, máte jednu vrstvu k dobru.

Heboučké pleteniny: Užijete je při povalování u televize i při home office
Krása

Heboučké pleteniny: Užijete je při povalování u televize i při home office

Na podzimní túru

Oblečení pro delší túry, nebo dokonce treky by mělo být nejen hezké, ale i funkční, abyste se v něm dobře cítila a aby vás zahřálo i v sychravých podzimních dnech. „Co se týče materiálů, na vlně popularity se stále veze vlna, a to nejen merino, ze které se vyrábějí první vrstvy, ale i vlny hrubší, z nichž se pletou klasické svetry. Vlněné svetry budou letošní podzim a zimu hodně populární. Nejen ty s tradičními skandinávskými vzory, ale i tzv. ‚pracovní vlněné‘ v moderním střihu,“ říká Tomáš Uglaj ze společnosti Norská móda. A aby vám to dobře šlapalo, určitě si pořiďte nějaké vychytané pohorky. I ty se letos nesou v duchu oblíbených podzimních tónů a ctí barvu.

Syndrom „mask-ne“ způsobuje rouška. Jak se projevuje a jak mu předcházet
Krása

Syndrom „mask-ne“ způsobuje rouška. Jak se projevuje a jak mu předcházet

Tagy podzim svetr