Chcete zamaskovat pár kilo navíc? Vsaďte na asymetrické střihy

Jitka Musilová | 13. 5. 2021
Šaty, Bonprix, 949 Kč
Šaty, Bonprix, 749 Kč
Top, Bonprix, 779 Kč

Pokud máte nějaké to kilo navíc, ale nechcete se vzdát extravagantních modelů, vyzkoušejte asymetricky střižené oblečení. Atypický střih okolí natolik zaujme, že nebude vůbec řešit, co se vám rýsuje pod blůzou nebo nad opaskem. Odveďte pozornost od problematických partií.

Antická říza

Šaty a topy, které nechávají záměrně vykukovat jedno rameno, paradoxně odvedou pozornost právě od příliš širokých ramen. Zamaskují i špatné držení těla, výraznou skoliózu nebo to, když se vám v horní partii zad začíná kvůli dlouhodobému vysedávání u počítače tvořit hrb. Velmi sexy jsou volné šaty áčkového střihu v délce nad kolena. Pokud si tedy kratší délku můžete dovolit, směle do toho. Odhalené rameno vynikne i na delším topu s řasením v oblasti bříška. Oblečení ale nemusí být s tím záměrem přímo „střižené“, můžete si ho jednoduše vyrobit. Stačí si obléknout pružné bavlněné tričko s lodičkovým výstřihem a ten si trochu „vytáhnout“. Zpěvačka Lucka Vondráčková si prý všechny topy tímto způsobem upravuje.

Vybírejte náušnice podle tvaru obličeje. Kdo může nosit kruhy a kdo visací šperk
Krása

Vybírejte náušnice podle tvaru obličeje. Kdo může nosit kruhy a kdo visací šperk

Netopýr

Další velmi oblíbenou variací je top, který má jeden rukáv střižený jak netopýří a druhý obeplý, případně na jedné straně topu rukáv úplně chybí. Tenhle střih si žádá jistou dávku odvahy, především tedy ten s absencí rukávu. Můžete si ho dovolit v případě, že nemáte povislou kůži na pažích a zádech, aby se vám nezařezávala podprsenka a nechtěné faldy nevykukovaly zpod trička. Když si ovšem takový kousek obléknete, budete za hvězdu. Dejte si pozor na zbytečné překombinování v rámci jednoho outfitu, když už sáhnete po atypickém kousku, zbytek oblečení by měl být co nejméně nápadný.

Rychlá manikúra krok za krokem. Pár minut vrátí vašim rukám krásu
Krása

Rychlá manikúra krok za krokem. Pár minut vrátí vašim rukám krásu

Předozadní klasika

Vzadu dlouhé, vpředu krátké – tuhle střihovou vychytávku ocení zejména ženy s větším pozadím a silnějšími stehny. Prodloužený zadní díl, pokud tedy zůstane volný a nebude vás zbytečně obepínat, nechá schované to, co má schované zůstat. Jestliže máte i větší bříško, pořiďte si delší košili s bočními rozparky, zadní díl nechte volně splývat a na předních dílech si uvažte uzel. Vznikne tak zajímavé nařasení, pod které schováte břicho. Dobře vypadají i dlouhé cípy po stranách, které opticky prodlouží a zeštíhlí siluetu.

Povolené břicho: Jak si vybrat správný top a vygumovat faldy perfektním modelem
Krása

Povolené břicho: Jak si vybrat správný top a vygumovat faldy perfektním modelem

Tagy Lucie Vondráčková