Čínský horoskop 2023 a rok Zajíce. Vzestupy a pády v lásce, práci a zdraví

Ivana Ašenbrenerová | 23. 1. 2023

Podle čínské astrologie je Zajíc mocným symbolem dlouhověkosti, pozitivity a dobré vůle, takže letos očekávejte dobré věci. Zajíc je přirozeně opatrný, ale taky pohotový a chytrý. Věří se, že lidé narození v roce Zajíce mají tyto osobnostní rysy, včetně smyslu pro umění, cit, jemnost ducha a celkové pozitivity. Jak čínský lunární nový rok 2023, který začal 22. ledna, ovlivní váš život?

Podle čínského zvěrokruhu existuje celkem 12 znamení, která představují jednotlivá zvířata. Zajíc je čtvrté zvířecí znamení v cyklu čínského zvěrokruhu – zvířata jdou za sebou v tomto pořadí: Krysa, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Pes a Vepř. Každý rok má zvířecí znamení na základě dvanáctiletého cyklu, který se opakuje.

Láska v 73 letech: Jako na obláčku. Prý má stará ženská už jen zalévat kytky
Příběhy

Láska v 73 letech: Jako na obláčku. Prý má stará ženská už jen zalévat kytky

Krysa (Rok narození: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)

Rok vodního Zajíce přinese štěstí většině lidí, narozených ve znamení Krysy, a to ve všech aspektech života. Milostný život jim jen pokvete a nezadané Krysy možná letos najdou svou životní lásku. Dařit se jim bude i finančně, pokud se ale naučí hospodařit s penězi. Očekávat můžou i příznivý rok, pokud jde o zdraví.

Buvol

(Rok narození: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021)

Buvol si v roce Zajíce užije především dobrý milostný život. Jejich pouto s milovaným partnerem bude silnější než kdy jindy. Single Buvoli si na svou spřízněnou duši budou muset ještě chvíli počkat. Profesní život projde určitými turbulencemi, ale do konce roku se vše v této oblasti uklidní. Opatrní by Buvoli měli být ohledně svých peněz, protože utrácení za zbytečné věci by vedlo k finančním problémům. Těšit se Buvoli mohou z dobrého zdraví.

Kvíz - Marilyn Monroe: Otestujte se, jak dobře znáte osud nejslavnější blondýnky
Příběhy

Kvíz - Marilyn Monroe: Otestujte se, jak dobře znáte osud nejslavnější blondýnky

Tygr (Rok narození: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022)

Rok Zajíce slibuje Tygrům prosperitu, štěstí a hojnost. V milostných záležitostech si se svým partnerem Tygři užijí krásné chvíle a nezadaní Tygři budou mít také skvělý rok. V profesním životě bude platit, že čím více lidí potkají, tím více příležitostí se jim naskytne, takže je nutné pracovat na rozšiřování své sociální bubliny. Horoskop na rok 2023 říká, že pokud chtějí Tygři finanční stabilitu, musí hledat více zdrojů příjmu. Zdravotně si musí dávat pozor na měnící se počasí a konzultovat s lékařem i lehčí onemocnění.

Zajíc

(Rok narození: 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023)

Rok 2023 je rokem Zajíce a slibuje jim příznivé výsledky ve většině aspektů života. Milostný život bude dobrý, zvláště první čtvrtletí roku. Zadaní Zajíci však mohou letos čelit určitým problémům. Pokud jde o kariéru, hvězdy budou zářit v jejich prospěch. Pokud ale Zajíci uvažují o změně práce, musí si ještě rok počkat. Finančně bude rok dobrý i špatný. Zajíci mohou vydělat peníze, ale mohou je kvůli neopatrnosti zase ztratit. Namístě je opatrnosti při utrácení. Pokud jde o zdraví, měli by se zdržet dobrodružných výprav, protože jim hrozí zranění.

Akupunktura pomůže při hubnutí, cvičení se ale nevyhnete
Hubnutí

Akupunktura pomůže při hubnutí, cvičení se ale nevyhnete

Drak (Rok narození: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Draky čeká v roce Zajíce poměrně dobrý a naplněný rok, pokud jde o dlouhodobé partnerské vztahy. Pokud ale Draci vstoupili do vztahu nedávno, můžou ve svém milostném životě čelit turbulencím. Na druhou stranu singl Draci by letos možná konečně mohli najít svou spřízněnou duši. Profesionálně se jim bude dařit díky tvrdé dřině a odhodlání, takže mohou očekávat i pozitivní změny v kariéře v podobě povýšení nebo zvýšení platu. Finanční život může procházet vzestupy a pády, takže musí být připraveni. Doporučuje se, aby do svého denního režimu zařadili cvičení a jógu, aby udrželi zdravotní problémy na uzdě.

Had (Rok narození: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

Hady čekají samé pozitivní změny. Věci, na kterých tvrdě pracovali, se jim konečně začnou vyplácet. Co se týče lásky, tento rok bude plný romantiky a štěstí. Možná budou mít problémy s hledáním času pro svého milovaného, ale mají možnost tuto výzvu překonat, pokud se pokusí udržet rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Konkurence ze strany spolupracovníků na pracovišti může vytvořit určitou překážku v růstu. Hadi by si měli dávat pozor na své protivníky. Finančně to může být plodný rok, pokud se naučí rozlišovat mezi utrácením za důležité a méně důležité věci. Hadi by neměli zanedbávat své zdraví a v případě potřeby by měli vyhledat lékařskou pomoc.

Jak okamžitě snížit krevní tlak i bez léků. Funguje poloha mrtvoly
Zdraví

Jak okamžitě snížit krevní tlak i bez léků. Funguje poloha mrtvoly

Kůň (Rok narození: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

Lidé narození ve znamení Koně mohou očekávat romantické chvíle s partnerem, které posílí jejich vzájemné pouto. Svobodní Koně by mohli najít pravou lásku. Pokud jde o kariéru, mohou zpočátku čelit potížím, ale nakonec se věci začnou vracet na své místo a v kariéře dojde k pokroku. Pokud jde o finanční život, některé měsíce přinesou hojnost, zatímco jiné mohou přinést ztrátu. Koně by měli utrácet s rozmyslem a šetřit si peníze na horší chvíle. Pokud jde o zdraví, musí být letos mimořádně opatrní.

Koza (Rok narození: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)

V roce vodního Zajíce budou muset čelit určitým potížím. Ale tyto výzvy je udělají silnějšími, než byli předtím. Pokud jde o milostný život, musí se zdržet toho, aby svého partnera nedusili neustálou přítomností. Kozy musí dát svým protějškům i prostor pro ně samotné, protože to je nezbytné v každém vztahu. Pokud jde o kariéru, mohou se Kozy připravit na velké věci. Jejich tvrdá práce bude odměněna a jejich dovednosti se projeví nejen finančně. Je ale nutné, aby se Kozy naučily utrácet peníze moudře. Pokud jde o zdraví, existuje riziko nehod, takže by měly být opatrné. V tomto roce by měly dbát zvýšenou mírou na zdraví svých potomků.

Fobie slavných: Princ Harry se bojí lidí, Dicaprio žvýkaček, Bloom prasátek!
Cestování

Fobie slavných: Princ Harry se bojí lidí, Dicaprio žvýkaček, Bloom prasátek!

Opice (Rok narození: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

Opice si letos užijí klidné, požehnané a šťastné období. Jsou ochotné provést změny, které změní život a přinesou jim skvělé výsledky. V milostném životě se zlepší jejich pouto s milovanou osobou a navzájem se více poznají. Svobodné Opice, které nejsou připraveny se zamilovat, nemají tlačit na pilu. Správná osoba jim vstoupí do života ve správný čas. Po náročném období v kariéře se jejich kariéra letos konečně rozjede. Opice by se měly soustředit se na dosažení svých cílů a pokračovat správným směrem; vítězství bude jejich. Aby Opice dosáhly finanční stability, budou muset trénovat svou trpělivost a všímavost. Dbát by měly také na své zdraví, letos je mohou potrápit drobné nemoci.

Kohout (Rok narození: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Kohouty čeká rok vzestupů a pádů. Zadaní Kohouti se budou muset naučit sladit svůj osobní a pracovní život, jinak by to mohlo partnery naštvat. Nemusí se bát obtížné konverzace, protože je to jediný způsob, jak se s problémy vypořádat zdravým způsobem. Svobodní Kohouti, kteří jsou ochotni otevřít své srdce lásce, možná letos najdou toho pravého nebo pravou. Ti, kteří uvažují o změně zaměstnání nebo kariéry, musí tuto myšlenku teprve vzít za svou a pak na změně začít pracovat. Pokud jde o finanční stabilitu, té bude dosaženo pouze tehdy, budou-li Kohouti utrácet jen podle toho, kolik opravdu mají. Nesmí překračovat výdaje a měli by šetřit. Po zdravotní stránce to bude dobrý rok.

Horoskop na tento týden: Raci, budete okouzlovat, Lvi, podnikejte
Horoskopy

Horoskop na tento týden: Raci, budete okouzlovat, Lvi, podnikejte

Pes (Rok narození: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

Hvězdy budou letos Psům nakloněny. Psi se mohou těšit na štěstí, úspěch a hojnost. V záležitostech souvisejících s láskou se doporučuje, aby vystoupili ze své komfortní zóny a vyzkoušeli nové věci. Třeba se vydat s partnerem na romantický výlet a ukázat mu, jak moc pro ně znamená. Psi, kteří podnikají, čekají letos dobré zisky. Zaměstnaní Psi mohou čelit určitým problémům na pracovišti, ale postačí, když budou trpěliví. Žádné finanční turbulence je nebudou letos trápit. Zdravotně si budou muset dávat pozor, takže by si měli osvojit zdravý životní styl.

Vepř (Rok narození: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019)

Vepři budou muset především v milostných vztazích dělat věci, které udělají jejich partnerovi radost, protože jedině to posílí jejich vztah. Musí se cítit výjimeční a milovaní. Singl Vepři si možná také někoho najdou a začne jim romantická pohádka. Profesionálně to bude prospěšný rok, protože jejich tvrdá práce se konečně začne vyplácet. Podnikatelé se však musí letos vyvarovat rozšíření svého podnikání, protože by mohli utrpět ztrátu. Ze zdravotního hlediska se Vepři musí vyvarovat aktivit, které způsobují stres a napětí. Prospěje jim jóga a meditace.

Zdroj: Vlasta.cz

https://www.astrosage.com/2023/chinese-horoscope-2023.asp

https://www.chinahighlights.com/travelguide/chinese-zodiac/rabbit.htm

Lže, jako když tiskne a podobná přísloví v jiných zemích. V Anglii hoří kalhoty!
Příběhy

Lže, jako když tiskne a podobná přísloví v jiných zemích. V Anglii hoří kalhoty!

Gina Lollobrigida: Krásnější než Elizabeth Taylor a co jste o ní nevěděli
Příběhy

Gina Lollobrigida: Krásnější než Elizabeth Taylor a co jste o ní nevěděli

Kvíz: České filmy a slavné hlášky. Otestujte se, jak dobře je znáte
Cestování

Kvíz: České filmy a slavné hlášky. Otestujte se, jak dobře je znáte

Tagy horoskop kariéra láska peníze vztah zdraví