Klasický baret a rádiovka s anténkou

Historii slavného módního doplňku začali psát už Římané a Etruskové, začátkem 19. století se barety masově rozšířily přes Francii do celého světa. Ty s anténkou, tedy klasické rádiovky, nosila hlavně dělnická třída a ve 20. letech 20. století začala barety používat také armáda.

Čtěte také

Nesmrtelná džínovina

Čtěte také

V džínovině od hlavy až k patě! Na mini zapomeňte, ve hře jsou propínací šaty

Bekovka pro muže i ženy

Původně pánská čepice je známá v různých provedeních. „Newsboy“ je jakási naducaná čepice s knoflíkem nahoře, která je většinou ušitá z osmi klínů. Flat cap je naopak plochá bekovka, která byla v 18. století oblíbená hlavně u italských obchodníků, později i u sicilské, potažmo italské mafie, nazývali ji còppula nebo berretto. V 19. století se stala symbolem dělnictva v Anglii. Velký boom bekovek je spojován s automobilovou módou, díky které se staly populární v širší společnosti, odtud i často používaný název drive cap. Kšilt je obvykle střední délky, a proto tato bekovka sluší opravdu všem. Ve své základní formě je tělo bekovky nataženo dopředu přes kšilt, kde je přišité nebo připevněné na druk k hornímu okraji kšiltu.

Čtěte také

Legendární Jarda Jágr oslaví v únoru padesátku

Čtěte také

Letošní padesátníci! Který je váš favorit? A kterému to pořád sluší?

A jak můžou bekovku nebo baret nosit moderní ženy?

Ležérně a přitom elegantně

Posaďte si baret nebo bekovku více do čela, ale ofinu nebo pramínky vlasů nechte volně splývat podél tváře. Tato varianta upoutá pozornost, protože působí velmi něžně a žensky.

Po vzoru Francouzek

Pro typický francouzský look je noste zešikma. Samozřejmě se může stát, že vám baret nemusí na hlavě stoprocentně držet, pak použijte vlásenky. Pozor však na to, aby nebyly vidět.

Nechte vyniknout obličej

Baret nemusíte nosit jen našikmo. Posuňte ho více dozadu a vpředu načechrejte. Pokud chcete, aby jeho přední strana působila pevněji, klidně použijte měkký šátek a vycpěte jej. Ofinu nechte odkrytou a zbytek vlasů schovejte. Pokud máte dlouhé vlasy, udělejte si nízký culík nebo drdol.

Baret nebo bekovku můžete nosit k čemukoliv. Třeba Pařížanky je nosí od podzimu do jara, jakmile jen maličko zafouká. Toho, že budete vypadat jako „z jiného století“, se nemusíte bát. Barety a bekovky jsou nadčasové, elegantní a šik.

Čtěte také

Tričko s nápisem vás zaručeně omladí

Čtěte také

Tričko s nápisem už pro vás není? Naopak! Klidně jím vyjádřete své názory