Dnes je Den matek! Které slavné dcery na své maminky určitě nezapomněly?

Petra Šmídová | 8. 5. 2022
Carmen Mayerová a Tereza Kostková
Jiřina Bohdalová a Simona Stašová
Naďa Urbánková a Jana Fabiánová

Pro většinu z nás je maminka nejdůležitější bytostí pod sluncem. A právě dnes, na Den matek, je příležitost, kdy jí to můžeme říct, poděkovat jí za všechnu lásku a péči, kterou nám věnovala, a potěšit ji malým dárkem. Pojďme si představit nejslavnější české maminky a jejich dcery, které mají mezi sebou neobyčejné pouto.

Carmen Mayerová (77) a Tereza Kostková (45)

Herečka Tereza Kostková svou maminku Carmen rozhodně nezapře. Podobou jako by jí z oka vypadla. Společnou ale nemají jen krásnou tvář, pojí je i láska k herectví, slabost pro módu a eleganci a veselá povaha.

Jiřina Bohdalová (91) a Simona Stašová (67)

Tyhle dvě jsou dokonalá nerozlučná dvojka. Vídají se takřka denně a pokud se nevidí, tak si aspoň telefonují. Pokaždé je o čem povídat. Simona Stašová je hereččinou jedinou dcerou a lásku k divadlu získala právě díky ní. Jako malou holku ji totiž Bohdalová často brávala do zákulisí.

Čas záhonů přichází! Co vysévat právě teď
Jak ušetřit

Čas záhonů přichází! Co vysévat právě teď

Veronika Žilková (60) a Agáta Prachařová (37)

Ani ránu bez sebe nedají ani Veronika Žilková a její dcera Agáta, která je po své mamince velmi rodinně založená. Často si spolu telefonují, navštěvují se a vymýšlí společné aktivity i pracovní projekty. Trávit čas v kruhu rodinném je pro ně nejvíc.

Naďa Urbánková (82) a Jana Fabiánová (43)

Neobyčejný vztah matky a dcery můžeme pozorovat i u Nadi Urbánkové a Jany Fabiánové. Tyhle dvě dámy jsou tu vždy jedna pro druhou, ať se děje, co se děje. Nezlomí je žádná nepřízeň osudu.

Lenka Filipová (68) a Lenny (28)

U těchto dvou jablko opravdu nepadlo daleko od stromu. Lenny po své mamince zdědila nejen krásu, ale především pěvecký a hudební talent. Tady pánbůh naděloval vrchovatě. A Lenka Filipová je za to na svou dceru neskutečně hrdá.

Pocta mateřství vychází z různých tradic a vzdává se v odlišné dny na mnoha místech po celém světě. U nás Den matek připadá zpravidla na druhou květnovou neděli, což je právě dnes, 8. května, a slaví se od roku 1923.

Last minute: Hubnutí do léta na poslední chvíli
Hubnutí

Last minute: Hubnutí do léta na poslední chvíli

Tagy Carmen Mayerová Den matek Jana Fabiánová Jiřina Bohdalová láska Lenka Filipová Naďa Urbánková Simona Stašová Tereza Kostková Veronika Žilková