Vyrazte za kulturou. Divadla lákají na novinky i zastřešené letní scény

Petra Šmídová | 16. 6. 2022
představení Krásná vzpomínka
představení Krásná vzpomínka

Kdy naposledy jste byli v divadle? Že už ani nevíte? Třeba je právě nyní čas to napravit a vyrazit za kulturou. Divadelní představení se totiž přesouvají na letní scénu. Přinášíme pár tipů na inscenace, u nichž se rozhodně nudit nebudete.  

Svůj celý repertoár přeneslo do programu letní scény například pražské Divadlo Ungelt. Diváci se však můžou těšit i na několik horkých novinek. Jednou z nich je hudební komedie s názvem Krásná vzpomínka o nejhorší zpěvačce všech dob Florence Foster Jenkinsové. Příběh podle skutečné události, který se odehrál v New Yorku roku 1944, vypráví o milovnici klasické hudby, která se i v pokročilém věku rozhodne zpívat jako operní pěvkyně. Díky svému bohatství si může dovolit učitele zpěvu i osobního klavíristu. Chybí jí však talent. To ale srdečná Florence neví a myslí si, že zpívá výborně. Když se rozhodne uspořádat koncert ve velkém sále pro tisíce posluchačů, tak je mezi svými blízkými jediná, kdo netuší, že to bude katastrofa...

Ústí v deprese i sebepoškozování. Body shaming jako problém dnešní doby
Vztahy

Ústí v deprese i sebepoškozování. Body shaming jako problém dnešní doby

V hlavních rolích se představí Ondřej Brousek a Bára Štěpánová, kterou v posledních letech vídáme na televizních obrazovkách především jako ztřeštěnou zdravotní sestřičku Babetu v Ordinaci v růžové zahradě. Jako Florence, kterou v britském filmovém zpracování ztvárnila Meryl Streep, se však herečka ukáže ve zcela jiné poloze. A to jako slavná zpěvačka, proslulá nejen svým excentrickým hlasovým projevem, ale i extravagantními kostýmy.

Tajemství Marka Vašuta: Proč nesnáší léto? V žilách mu koluje severská krev
Rozhovory

Tajemství Marka Vašuta: Proč nesnáší léto? V žilách mu koluje severská krev

Milujete snad typicky irskou kombinaci groteskního humoru a filozofie? Pak si rozhodně nenechte ujít další novinku, a to hru s názvem Zpívat jako Gigli. V režii Marka Němce v ní hrají Radek Holub, Jiří Hána a Monika Zoubková. Inscenace z pera autora Toma Murphyho zábavným a originálním způsobem zkoumá, proč – zvláště dnes – tak moc potřebujeme krásu (v tomto případě zpěv operního pěvce Beniamina Gigliho). Chcete-li si zafilosofovat a zhlédnout mistrovské herecké výkony, pak je toto představení přesně pro vás.

Letní scéna Divadla Ungelt byla slavnostně otevřena 19.6. 2005 paní Livií Klausovou. V roce 2021 prošel její prostor rozsáhlou rekonstrukcí, díky které disponuje zastřešeným hledištěm. Diváci se tedy návštěvy nemusí bát ani za špatného počasí. Divadlo Ungelt hraje pod širým nebem od poloviny května až do poloviny září.

Zdroj: Vlasta.cz divadloungelt.cz

Kuriózní spoření. Jak ušetřit majlant na kávičkách, ředkvičkách a benzínu
Jak ušetřit

Kuriózní spoření. Jak ušetřit majlant na kávičkách, ředkvičkách a benzínu

Tagy Barbora Štěpánová Divadlo Ungelt Florence Foster Jenkinsová Jiří Hána Livia Klausová Marek Němec Meryl Streep New York Ondřej Brousek Tom Murphy