Dlouhá tunika je trendy, a navíc zamaskuje faldy na břiše i větší pozadí

Jitka Musilová | 14. 4. 2021
Tunika, Bonprix, 479 Kč
Tunika, Bonprix, 479 Kč
Tunika, Bonprix, 1199 Kč

Tunika, tedy delší košile, ideálně volného střihu, patří obzvlášť teď mezi stálice našeho šatníku. Skryjem pod ní leccos, co nám v lockdownu na těle přibylo, přitom se může tvářit i celkem společensky a elegantně. Naděláte v ní spoustu parády. I když si připadáte „oplácaná“…

Do áčka pro plnoštíhlé figury

Tunika střižená do áčka, ať výrazně, nebo jen tak zlehka, zakryje případné pneumatiky na břiše a faldy na zádech, které se nám můžou rýsovat nad lemem kalhot. Sluší jí délka do půli stehen nebo alespoň dlaň pod zadek, na to si dejte pozor. Zkrácené modely áčkového střihu nesluší ani budoucím maminkám, ač mají třeba štíhlé nohy. Takový střih snese i výraznější vzorování, velké a abstraktní potisky a syté barvy. Dolů pak raději zvolte tmavší legíny, slim džíny nebo strečovou sukni.

Přichází jaro a s ním i trenčkot. Nadčasový kabát sluší všem
Krása

Přichází jaro a s ním i trenčkot. Nadčasový kabát sluší všem

Do rantlu nebo s úvazem

Volné topy a tuniky se spodním lemem nabíraným do gumy, s paspulkou a tkaničkou nebo s úvazem na mašli či uzel sluší samozřejmě ženám, které mají větší bříško, ale i těm daleko hubenějším. Tenhle střih dá vyniknout štíhlým nohám a hezky tvarovanému zadečku. Takhle střižená tunika vypadá skvěle v jednobarevném provedení nebo s miniaturními potisky, kdy vynikne řasení kolem lemu. Sluší jí odhalený dekolt, lodičkový výstřih nebo límec, který vybalancuje ozdobný spodní lem.

Myslíte, že na parku jste stará a nebude vám slušet. Omyl, barevná vás omladí
Krása

Myslíte, že na parku jste stará a nebude vám slušet. Omyl, barevná vás omladí

Rovná tunika na volno i s páskem

Tunika na vás může schválně plandat nebo kopírovat linii těla a pomocí pásku zdůrazňovat pas. Nosí se tenký pásek přes, ale i širší stuha nebo vázačka. Chlapeckým postavám bude slušet rovná tunika s několika drobnými volány kolem boků. Krásné jsou i tuniky cípaté a asymetrické, které podporují rozevlátý jarní styl.

Pokud chcete i v méně výrazné tunice zaujmout, stačí upoutat pozornost atraktivním velkým vzorem, ideálně jedním nepřehlédnutelným potiskem na konkrétním místě, ať už na prsou, nebo třeba na boku. Nosí se i spadlá ramena, pod takovou tuniku je vhodné natáhnout tílko tón v tónu nebo naopak kontrastní košilku s ozdobným ramínkem.

Pilíře šatníku. Začínáme jednoduchým bílým tričkem. Mělo by být kvalitní
Krása

Pilíře šatníku. Začínáme jednoduchým bílým tričkem. Mělo by být kvalitní

Tagy Tunika