Silueta H

Dvouřadé zapínání ale není typické pouze pro uniformy, i když trenčkot, který je důležité zmínit, byl původně vojenský nepromokavý kabát. Pro trenčkot je zapínání na knoflíky ve dvou řadách naprosto typické. Velmi efektně se vyjímá toto zapínání na kabátech, které mají tzv. H siluetu. Bohatý zvonový střih opustily pláště v polovině minulého století, kdy nastoupila nová linie oblečení. Svrchníky se začaly zužovat odshora dolů a saka získala robustní rozměr, který se projevil i v použitých doplňcích typu knoflíků, spon, shrnovacích manžet a opasků. Tyhle kabáty se pomalu, ale jistě vrací na scénu a hlavně do dámských šatníků.

Čtěte také

Kožené kalhoty

Čtěte také

Odvahu! I po padesátce můžete nosit koženkové kalhoty a sukně s koženým efektem

Dva nebo čtyři? Je to na vás

Letos budou na špici především saka s vycpanými rameny a projmutím v pase nebo ta pánského střihu. Hlavním společným znakem je dvouřadé zapínání. Dvouřadá saka nejčastěji zdobí dva až čtyři knoflíky v různých velikostech a barvách, od malých nenápadných až po výrazné zlaté či štrasové. Velmi moderní jsou kovové knoflíky a druky či zlaté a stříbrné prýmky, které působí velmi efektně. Ty sluší právě kratším kardiganům volnějšího střihu z hrubé pleteniny a ve výrazných barvách – žluté, skořicové, sytě modré a karmínově červené. Výrazné dvouřadé zapínání zdobí i novodobé blejzry, zkrácená bolerka, bombery a také svetry.

Čtěte také

Prošívaná bunda

Čtěte také

Prošívání! Trend letošní zimy. Pořiďte si sukni na běžky nebo bundu do pasu

Trochu jiný frak

Obrovským hitem jsou dlouhé látkové vesty ve stylu fraku, tedy zlehka projmuté, a také košilové šaty. I těm sluší dvouřadé zapínání. Naposledy jsem obdivně hvízdla, když se na obrazovce objevila Iva Kubelková v černých šatech se spadlými rameny a dvouřadým zapínáním, a protože šlo o Ivu s dokonalou figurou, ty šaty byly velmi projmuté. Kdo jiný by si mohl dovolit takový model? Vtip byl právě v kombinaci rafinovaně ženského živůtku a střihu zvýrazňujícím křivky s prvky typickými pro pánský šatník. Nevím, kdo byl autorem onoho modelu, ale tenhle kousek se opravdu povedl.

Čtěte také

Bílá káva

Čtěte také

Zavzpomínejte na mladá léta! Oblečení v barvě bílé kávy vám ubere pár let

Dvě řady jsou dominantní

Pokud si na sebe vezmete over size kabát s dvouřadým zapínáním, vespod oblékněte jednodušší a raději i subtilnější kousek – pouzdrovou sukni nebo šaty, kalhoty s rovnými nohavicemi bez zbytečných ozdob, legíny a delší halenku. Tento typ zapínání je natolik výrazný, že je vhodné vzdát se jakýchkoli extravagantních doplňků. Naopak, jednoduchá větší kabelka přes rameno a minimalistické tenisky dodají outfitu sportovní nádech a nebudou se s knoflíky tlouci.

Čtěte také

V bílé košili klidně i do přírody

Čtěte také

Víte, jak nosit bílou košili? Nuda to být nemusí, stačí správná kombinace