Máte rádi adrenalin? Už zítra se u nás otevře nejdelší visutý most na světě!

Petra Šmídová | 12. 5. 2022
Dolní Morava láká na novou turistickou atrakci
Lávka je ve výšce 95 metrů a táhne se přes údolí v délce 721 metrů
Panoramatické výhledy zaručeny

Česko se může pyšnit světovým unikátem a vy můžete být mezi prvními, kdo ho uvidí na vlastní oči, a pokud jste odvážní, také vyzkouší na vlastní kůži! Už zítra se totiž v rekreačním středisku na Dolní Moravě na Orlickoústecku otevře visutý most Sky Bridge, který je s délkou 721 metrů svého druhu nejdelší na světě. Ve výšce 95 metrů překonává údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum. 

Pokud máte strach z výšek, tato atrakce pro vás nejspíš nebude tím pravým. Na visutý most totiž turisté nastoupí v nadmořské výšce 1110 metrů, kam se dopraví lanovkou, a po překonání víc než sedmi set metrové vzdálenosti vystoupí ještě o šest metrů výše. Po celou dobu vzdušné procházky se člověk kochá okolní krajinou a nasává horský vzduch. Jen pozor na čepice! V téměř stometrové výšce může trochu foukat.

Na druhé straně mostu je pak možnost projít si naučnou stezku Most času s prvky rozšířené reality, která zaujme děti i dospělé. Jedná se o hru s devíti naučnými panely, jež se dotýká nejen témat ochrany přírody a pohybu v ní, ale i historie a příběhu konkrétní rodiny z Dolní Moravy od roku 1935 do současnosti.

Chcete se setkat s Leošem Marešem? Na koncert kvůli tomu nemusíte
Cestování

Chcete se setkat s Leošem Marešem? Na koncert kvůli tomu nemusíte

Všechny atraktivity na jednom místě

Podle generálního ředitele společnosti Sněžník Martina Palána má tento světový unikát pomoci stabilizovat či zvýšit návštěvnost areálu, do něhož spadá i vyhlídková věž Stezka v oblacích. „Počítáme s tím, že návštěvníci využijí možnosti navštívit obě tyto atraktivity zároveň. Jsou ale i tací, kteří již Stezku v oblacích navštívili a nyní budou mít důvod přijet znovu,“ uvedl Palán. Zdatnější turisté mohou podniknout i několikahodinový výšlap na vrchol Králického Sněžníku, kde v minulém roce polská strana vystavěla kontroverzní třicetimetrovou rozhlednu.

Výstavba nevídané atrakce přišla na zhruba 200 milionů korun a podle Palána by se investice měla vrátit do deseti let. Vstupné vyjde na 390 korun pro dospělého na místě nebo 350 korun v případě zakoupení vstupenky předem na e-shopu.

Zdroj: ČTK, ceskenoviny.cz

Dovolená na kolech: zažijte adrenalin v největší rakouské cyklistické oblasti
Cestování

Dovolená na kolech: zažijte adrenalin v největší rakouské cyklistické oblasti

Tagy Česká tisková kancelář Česko Dolní Morava Martin Palán Mlýnský potok okres Ústí nad Orlicí Slamník (Králický Sněžník) SNĚŽNÍK , a.s.