Domácí lenošení s grácií! Oblečte si přízový komplet ve světlých odstínech

Jitka Musilová | 20. 1. 2022
Domácí oblek, Lisca
Přízový model tón v tónu, Bonprix
Šaty, Reserved, 690 Kč

Teď je ten správný čas pořídit si ultramoderní přízový komplet. Unosíte ho na pohodu doma, ale můžete v něm vyrazit i ven. Jemné pudrové tóny, světlounce béžová a starorůžová barva vás omladí a heboučký materiál? Ten pohladí na těle i na duši.

Od hlavy po paty

Velmi univerzální přízové kamaše, ale i ty nejširší pohodlné nohavice z jemné příze si zamilujete. K nim si můžete pořídit svetřík ve stejném designu nebo zkombinovat materiál i barvy. Nosí se i dlouhé kardigany, zavinovací svetry a roláky či jednoduché topy v prodloužené délce pod zadek. Když si přes takový komplet přehodíte dlouhou prošívanou vestu, flaušový kabát nebo over size rolák ke kolenům, můžete se v takovém domácím oblečku vydat i pro něco na zub do večerky nebo v klidu přijmout návštěvu.

Stylová ofina podle herečky Halle Berry. Spolehlivě vás omladí!
Krása

Stylová ofina podle herečky Halle Berry. Spolehlivě vás omladí!

Šetrné zacházení

Na takové to domácí lenošení je příze jako stvořená. Nemačká se, nekouše, neobepíná ani nijak neškrtí, cítíte se v ní jako v bavlnce. Pokud byste se snad bála, že se vám vytahají kolena nebo lokty či se při praní materiál srazí, pečlivě si prostudujte štítek, jak se o takové oblečení starat. Obecně platí, že je třeba prát přízové oblečení ve vlažné vodě a rozhodně se vyhnout intenzivnímu ždímání. Když už takové oblečení hodíte do pračky, nikdy ho nemixujte s jinými barvami a tužšími materiály, je třeba se k němu zkrátka chovat šetrně, stejně jako ke každé jiné pletenině. To platí i o sušení, k takovým kouskům nepatří žádné kolíčky, je třeba je věšet na několik širších šňůr vedle sebe, volně přehozené přes sušák nebo rozložené na savém ručníku.

Bílá zima, bílý kabát. Není sice moc praktický, ale elegantní určitě
Krása

Bílá zima, bílý kabát. Není sice moc praktický, ale elegantní určitě

Příjemné materiály a volné střihy

Další alternativou domácího oblečení jsou topy a kalhoty z takzvaného mikroplyše, nebo rovnu z beránka. Doba se mění a většina z nás tráví doma více času než dříve. Je to dáno přechodem na home office a obecně i stylem života. Pandemie nás bohužel omezila a omezuje stále, někteří z nás přišli na to, že je jim doma vlastně dobře, a chtějí se tam cítit příjemně, ženy často i přitažlivě. Právě v domácím obleku nebo vychytané kombinaci přízových kalhot a ladícího topu si můžete domácí pohodu vychutnat. A být elegantní a šmrncovní i pro svoji drahou polovičku.

Čepici s bambulí se nebojte nasadit i v padesáti. Nebo ji vyměňte za debilku
Krása

Čepici s bambulí se nebojte nasadit i v padesáti. Nebo ji vyměňte za debilku

Tagy materiál