Džínová bunda Zdroj: Betty Barclay, Prshots.com

Děkovat bychom za ni měli hlavně Levi Straussovi, ale lví podíl na její oblíbenosti mají především celebrity. Herec James Dean ji proslavil ve filmu Rebel bez příčiny, ze současných zahraničních slavných tváří si na ní ujíždí Rihanna, Reese Witherspoon, Zoë Kravitz, Lily Collins, Nicole Scherzingerová nebo Kim Kardashian. U nás ji povýšila na módní stálici třeba zpěvačka a módní ikona Dara Rolins.

Čtěte také

Košilové šaty svědčí každé postavě

Čtěte také

Košilové šaty jsou hitem podzimu. Sluší úplně každému, stačí vědět, jak je nosit

Džínová bunda Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Pod maskou pleť přichází o kyslík

Čtěte také

Syndrom „mask-ne“ způsobuje rouška. Jak se projevuje a jak mu předcházet

Jak ji (ne)nosit?

Módní diktát donedávna velel: Nikdy nenoste džísku a džíny dohromady. Pár posledních sezon to ale neplatí! K džínové bundě můžete natáhnout rifle v podobném barevném ladění a kritici vás rozhodně nesetřou. A můžete se i odvázat a vůbec si nelámat hlavu typem a barvou džínoviny – čím neotřelejší kreace, tím lepší.

Džíska se hodí k maxi šatům stejně jako k plisované sukni, capri kalhotám do gumy v pase nebo slimkám všeho druhu. Letos se kombinuje se sametovými nebo manšestrovými kousky oblečení a naprosto dokonalá je v duelu s hedvábím.

Džínová bunda Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Co o vás řeknou ruce? Prozradí i vážné nemoci

Nebojte se originality

Co se týče střihů, pořád se nosí klasika, ale přidávají se i další trendy. Frčí nejen projmuté střihy, ale i varianty over size a také prodloužená délka. Na trhu se objevují bundy se zkrácenými rukávy a jakoby ustřižené pod prsy. Některé džínové bundy mívají rukávy ozdobené třásněmi nebo výšivkou, často je zkrášlují záplaty a nášivky.

Velkým hitem jsou pestrobarevné džínové bundy a neotřelé kombinace denimu a ostatních materiálů, třeba síťoviny, koženky nebo i šusťákoviny. Populární jsou odstíny šedé i černé, ale nosí se i červené, žluté a kombinované džísky.

Džínová bunda Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Co opravdu potřebujte? Kvalitní spodní prádlo!

Čtěte také

Bojíte se ukazovat výstřih? Žádný strach, potřebujete jen správnou podprsenku