Džínové šaty sluší všem. Kupte si ty košilové s rafinovaným střihem

Jitka Musilová | 8. 3. 2022
Džínové šaty, Bonprix, 479 Kč
Džínové šaty, Bonprix, 629 Kč
Džínové šaty, Gant, 2999 Kč

Džínové šaty. Co bychom k nim tak napsali, co ještě napsáno nebylo. Marně si lámu hlavu… Denim je tak „profláknutý“ materiál, navíc je tu s námi neskutečně dlouho, že jsou asi všechna slova zbytečná. Pojďme se tedy zaměřit na staronové prvky, kterými jsou letos na jaře džínové šaty vyšperkovány.

Horká novinka? Patchwork…

Nejvíc si letos na patchworku ujeli návrháři v rámci kalhot, ale šaty také nezůstaly pozadu. Sešívané denimové kousky působí jako skládačka, a pokud k sobě jednotlivé části zapadají tak, že to nedeformuje figuru ani nijak jinak nemění opticky proporce, máte vyhráno. Nosí se rozdílná barva a struktura vršku a spodku a ladí se k sobě třeba tím, že oba díly zdobí kapsy z kontrastní džínoviny. Nebo jsou šaty sešité z několika různě velkých, kontrastně barevných a nesourodě ošoupaných kousků, výsledkem je potom denimová paleta, ve které vás nikdo nepřehlédne. Kdo si netroufá na takovou džínovinu, může si vystačit jen s kontrastními rukávy, límečkem nebo manžetami.

Popraskané a vysušené rty? Jak je dostat rychle do kondice?
Krása

Popraskané a vysušené rty? Jak je dostat rychle do kondice?

Košilové šaty stále v kurzu

Některé nové košilové šaty mají zapínání jen do pasu nebo do úrovně boků, načež ve spodní části na něj navazuje všitý klínek nebo kolová sukně se zvýrazněnými, dvojitě až trojitě prošitými švy. Tento střih skvěle proporčně vybalancuje postavu a bude slušet ženám, které mají špíčky na zádech, nemají viditelný pas nebo je trápí podsaditý spodek. Pokud mají klasické zapínání v celé délce, můžete je nosit místo jarního kardiganu nebo trenčkotu, rozepnuté přes triko a džíny. Novinkou jsou košilové šaty se zapínáním na druky nebo zip, nebo ty, které mají zapínání dokonce i vzadu.

Skandály na královských svatbách: Kdo spletl jméno a kdo nedostal pozvánku?
Krása

Skandály na královských svatbách: Kdo spletl jméno a kdo nedostal pozvánku?

Mix stylů

Nosí se také denimové šaty s volány, ideálně z jemnějšího, splývavého materiálu. Kromě volánů jim sluší i vázačky, stojáčky, výšivka, korálky a cvočky. Návrat slaví výrazná ramena, šaty s vycpávkami jsou tu z osmdesátek zase zpátky. Fikané jsou také záševky pod prsy a žabičkování nebo paspulka v pase. Džínové šaty můžete nosit samostatně, pokud jim ovšem chcete dodat dávku rafinovanosti, oblékněte je přes legíny, tříčtvrteční culottes nebo třeba zvonáče.

Dlouhý kardigan sluší i baculkám! Jistí to jednobarevná příze či umírněné vzory
Krása

Dlouhý kardigan sluší i baculkám! Jistí to jednobarevná příze či umírněné vzory

Tagy šaty