Nesmrtelné džíny. Víte, jaký střih vám perfektně sedí?

Jitka Musilová | 28. 7. 2022
Džíny, Monsoon, 1390 Kč
Džíny, Bonprix, 479 Kč
Džíny, Bonprix, 749 Kč

Bez džínů se těžko obejdeme, ale najít ty pravé, padnoucí, to je běh na dlouhou trať. Nepodléhejte módním trendům a noste takový střih kalhot, který vašim proporcím sluší.

Lady XXL

Krásné baculky se džínům vyhýbat nemusí, stačí jen zvolit správný střih. Lehké disproporce mezi boky a kotníky vyřeší kalhoty rovného střihu a vysoké podpatky. Máte-li nějaké to kilo navíc, určitě se vyhněte extrémním zvonům a výrazným potiskům. Skvěle se vyjímá tmavý denim nebo vyšisovaný vzhled na stehnech, který nohy opticky zúží. Nemusíte se bát ani sytých tlumených barev a decentních vzorů.

Modelace pozadí

Sedí vám džíny zepředu? To nestačí. Perfektní musí být i zezadu. Nezkoušejte si džíny v kabinkách, kde nemají zrcadla nastavená z různých úhlů. Velikost a tvar zadních kapes je totiž nejdůležitější pro správné tvarování vašich ženských křivek. Máte větší pozadí? Pak sáhněte po klasice. Snažte se příliš nepoutat pozornost na své extra křivky a zvolte decentní kapsy bez zdobení. Pokud potřebujete opticky zvětšit plochý zadek, zvýrazněte tvary třeba vyšisovanými kapsami, které zafungují jako poutavé odrazky. Nejste-li majitelkou štíhlého pasu, noste kalhoty se zvýšeným pasem a kapsami umístěnými přesně v půlce zadečku. Trápí vás úzké boky? Zajímavé prošívání v jejich úrovni je opticky rozšíří a kapsy umístěné široko od sebe výsledný efekt umocní. Pokud máte povolené hýždě, nadzdvihnou je výrazně prošívané menší kapsy, posazené o něco výš, než bývá zvykem.

Kalhoty na 7 způsobů! Který typ bude slušet právě vám?
Krása

Kalhoty na 7 způsobů! Který typ bude slušet právě vám?

Rovné nohavice

Džíny s rovnými nohavicemi v základní tmavé barvě sluší skutečně každé postavě. Můžete si je dovolit, i když jste menšího vzrůstu, nebo naopak extrémně vysoká s nějakým tím kilem navíc. Chcete-li odvést pozornost od silnějších stehen nebo jen zvýraznit pas, využijte sílu barevného opasku. Nebo si provlékněte mezi poutky hedvábný vzorovaný šátek, dodáte tak sportovnímu modelu elegantní říz.

Do zvonu

Zvonové džíny v umírněnější variantě jsou nestárnoucí klasika. Ženám, které potřebují zakrýt silnější boky nebo bříško, postavu opticky srovnají do latě. Džíny by měly být volnější po celé délce a plynule se rozšiřovat. Nezanedbejte hlavně dostatečnou délku nohavic, krátké zvonáče jsou jednoduše trapas.

To je ale vedro! Oblečení ovlivňuje pocení. Máte šaty ze správného materiálu?
Krása

To je ale vedro! Oblečení ovlivňuje pocení. Máte šaty ze správného materiálu?

Vysoký pas

Džíny s vyšším pasem schovají povolené bříško, ale sluší i extrémně štíhlým, dlouhonohým typům. Naproti tomu z bokovek tukové zásoby vykukují a neskýtají okolí příliš pěkný pohled. Opticky pomohou i přední všité šikmé kapsy na zip. Kalhoty se zdvojeným, až ztrojeným pasem vypadají zajímavě a plní i svůj účel. Když si k nim obléknete volnou tuniku, madla lásky nebudou mít šanci stavět se na odiv. Můžete si vybrat úzké nohavice, ale vyšší pas sluší i těm rozšířeným.

Barvičky

Možná si řeknete, že barevné džíny se k vašemu věku nehodí, ale to je předsudek. Nemusíte rovnou naskočit do jasně žlutých nebo cukrově růžových tónů, ty opravdu radši přenechte mladším, ale khaki, ocelovou nebo temně fialovou nemůžete nic zkazit. Opět jde v první řadě o dokonalý střih.

ZDROJ: Vlasta.cz

Není špatného zadku, ale jen špatně padnoucích kalhot! A taky trochu cvičte
Krása

Není špatného zadku, ale jen špatně padnoucích kalhot! A taky trochu cvičte

Tagy džíny