Světlý denim vede

Jestliže nemáte dostatek inspirace nebo vás domácí tvorba nechytla za srdce, vyrazte do obchodu. S džínovými bundami se už na jaře roztrhl pytel a možná si teď ulovíte nějaký prima kousek ve slevě. Džíska je totiž nesmrtelná a unosíte ji po celý rok. Barevným variacím se meze nekladou, ale stará dobrá modrá klasika stále vede. Důležitý je hlavně dokonalý střih. Projmutá světlá džínová bunda umí bezvadně omladit outfit a oblečená třeba přes delší tuniku, košili nebo šaty s volány bude vždycky in.

Čtěte také

Kardigan! Také je tak milujete?

Čtěte také

Vyberte si kardigan! Sluší v každém věku a každé postavě

Elegantní do práce

Tmavší džínovou bundu, projmutou ve stylu sáčka nebo jako bolerko, můžete obléknout i k elegantním pouzdrovým šatům nebo bílé halence a rovné černé sukni. Výsledný seriózní dojem trochu shodí, přitom však podtrhne elegantní ráz oblečení. Nebojte se trochu odvázat a popustit i v pracovním styku uzdu fantazii.

Pohodlná na ven

Volné basic tričko, pohodlné lněné kalhoty nebo bavlněná sukně do gumy a jde se. Všichni jsme se po těch dlouhých měsících hodili do pohody a možná se nám ani nechce z naší lockdownové ulity vystupovat. Právě džínová bunda namísto sportovní mikiny může výše popsaný a hodně ležérní outfit oživit a dodat mu punc vycházkového oblečení, protože džísku doma většinou nenosíme.

Čtěte také

Jaké šortky padnou vám?

Čtěte také

Chystáte se vytáhnout šortky? Schovejte větší pozadí a přidejte na délce

A jsme zase u vrstvení

Ono totiž opravdu funguje. Mám kamarádku, která to s módou fakt umí. Už dávno nemá padesát kilo, ba dokonce ani šedesát nebo sedmdesát, ale vždycky, opravdu vždycky jí to sluší. Nebojí se na sebe navrstvit zdánlivě nesourodé kousky a možná proto, že má extrémně dlouhé nohy, na ní všechno působí rozevlátě, trendy, skvěle. Proč to píšu? Bez kratičké džísky si ji skoro nevybavím! Má jich hned několik a umí s nimi zázraky. Ono totiž stačí mít ten denimový kousek tak nějak divně uvázaný kolem trupu, v pase nebo jen přehozený přes ramena. Nikdo vám pak nebude hádat půlstoletí a výš.

Čtěte také

Pohodlné, sportovní boty jsou vhodné i ve chvíli, kdy už máte nějaké potíže s chodidly

Čtěte také

Milujete sneakersky? Poradíme, s čím je kombinovat do práce i na procházku