Příroda vybavila chodidla silnější a tvrdší kůží, než je na zbytku těla. Na to, aby odolala letnímu počasí, ale její „síla“ málokomu postačí. Horku, potu a odírání vzdoruje jen chvíli, než se vytratí hydratace, nohy začnou pálit, svědit, vytvoří se šupinky až prasklinky.

Sprejeři

Kondici překvapivě vylepšíte sprejem na nohy. Zatím má především pověst záchrany mužských chodidel jako hlídač pachu. Jenže kromě toho, že prodlužuje svěžest, především pomocí oblíbených mentolových a kafrových složek, přidávají také pečující látky. Například rostlinné oleje, které vytvoří jemnou ochrannou vrstvu, zmenšující odírání a bránící vysušování. Když si ráno nohy nastříkáte, snesou lépe náročný den až do večerního umytí. Pravidelnost navíc vylepší i jejich přirozenou odolnost.

Čtěte také

Bolestivý sex

Čtěte také

Trápí vás bolestivý sex? Může za něj stres, deprese, menopauza, kojení i léky

Drsně a hebce

Ideální kombinace pro udržení rovnováhy. Jednou týdně dopřejte nožkám peeling. Podle toho, kolik snesete, naneste obrušovací hmotu buď na suché, nebo na mokré nohy. První způsob řeší suché šupinky, druhý je spíše udržovací a pomáhá, aby je kůže odlučovala sama. Peelingem se soustřeďte především na plosky a paty, ale provzdušní také plošky mezi prsty a vyhladí nárty a kotníky. Ideální start pro následné nanesení masky, ale také každodenní krémování, které bude mít mnohem větší efekt.

Občas rozmazlete nohy speciálně namíchanou maskou koupenou v drogerii. Ale neurazí je ani zábal ze silnější vrstvy krému, který následuje obal potravinovou fólií a půlhodinový pobyt v teplých ponožkách. Zbytek krému buď vmasírujte, nebo ho otřete papírovým ubrouskem.

Čtěte také

Zmrzlina

Čtěte také

Mlsat a nepřibrat? Se zmrzlinou je to možné! Zaměřte se na složení

Pod vodu

Dej si nohy do lavoru, zněla babičkovská rada na bolavá chodidla. Teplota vody by měla být kolem 37 stupňů a chladnější. Do koupele přilijte pro posilu relaxace vychladlý mátový čaj. Nebo nechte pracovat bublinky ze šumivé koupele.

Poradna

  • Než se do hrubých pat pustíte pilníkem, dopřejte nohám aspoň deset minut koupele ve vlažné vodě, ideálně vylepšené koupelovou solí. Změkčená kůže totiž nejde obrousit příliš, lépe ohlídáte přiměřenost. Pilujte jedním směrem a netlačte. Přílišný tlak se projevuje pálením kůže. 
  • Po umytí nohou důkladně vysušte meziprstí, aby se zde netvořily plísně. Zato zbytek kůže nechte před krémováním vlhký. Složky péče, především olejové, se na pokožku lépe navážou a zvýší se jejich účinek.

ZDROJ: časopis Vlasta, autorka je kosmetická redaktorka

Čtěte také

Šaty pro baculky s hlubokým zádovým výstřihem

Čtěte také

Šaty pro baculky. Ukažte nohy, zaujměte výstřihem! Na břicho vám koukat nebudou

Čtěte také

Udržitelné materiály

Čtěte také

Udržitelnost podle našich babiček… Kašlete na díry a vsaďte na vintage

Čtěte také

Hydratace je základ

Čtěte také

Ranní zavodňování pleti: Zabere vám to minutu času navíc