Správný výběr fotografa

Prvním krokem, který byste v rámci rodinného focení měli podniknout, je výběr toho správného fotografa. Focení dětí nabízí v dnešní době spousta profesionálních fotografů, kteří jsou opravdovými mistry svého řemesla. Výběr fotografa pochopitelně přizpůsobte věku dítěte. Někteří se totiž specializují pouze na focení miminek, jiní zvládají i starší děti. V obou případech se s fotografem domluvte na vaší představě a požadavcích raději předem, aby vás pak na place nečekalo nepříjemné rozčarování.

Doma, nebo v exteriéru?

Rozhodující otázkou, kterou byste si měli s fotografem položit ještě před tím, než se pustíte do focení je, zdali chcete společné fotky pořídit u vás doma, nebo venku. Obě možnosti mají své klady, které byste rozhodně měli zvážit. Focení v bezpečí a klidu domova může být pro vaše dítko příjemnější variantou, jelikož prostředí dobře zná. Díky tomu s ním lze lépe manipulovat v rámci nejrůznějších poloh a póz.

Exteriér má ale rovněž svoje výhody. V přírodě si fotograf může vyhrát s výběrem pozadí a s celkovou atmosférou fotografií. Je zde rovněž větší prostor pro hru a spontánní kreace, které mohou vytvořit jedinečné momentky. Další možností je také focení v ateliéru, které se velmi často využívá při focení miminek.

Příprava dítěte na focení

Na focení nezapomeňte vaše dítko připravit, pokud to pochopitelně dovoluje jeho věk. A to nejen po stránce oblečení, ale zejména po té psychické. Obzvlášť pokud se jedná o první focení vaše potomka, dejte si záležet s důkladným vysvětlením toho, co dítě čeká. Popište mu, jak a kde bude focení probíhat a na co se může těšit. Pokud už nyní víte, že se se zlou potážete, zkuste připravit nějaké rozptýlení nebo hry.

TIP: Zapojte se aktivně do focení dítěte i vy a zkuste vašeho drobečka rozptylovat za objektivem. Snadno mu tak vykouzlíte úsměv na tváři a výsledné fotografie budou perfektní.