Vedlejšáky slavných? Susan Sarandon hraje ping-pong, Kevin Kostner čistí oceány

Adéla Nosková | 29. 8. 2022
George Clooney
Scarlett Johansson
Susan Sarandon

I když vydělali miliony dolarů hraním v hollywoodských filmech nebo zpěvem, myslí na zadní vrátka a vrhají se úspěšně do podnikání! Obory, pro které se rozhodly některé zahraniční celebrity, vás možná překvapí.   

Scarlett Johansson: Popcorn

Herečka Scarlett Johansson se rozhodla, že změní odmítavý postoj Francouzů k americké pochoutce z kukuřice, a tak otevřela Yummy Pop – gurmánskou prodejnu popcornu v Paříži. Proč gurmánskou? Nabízí totiž příchutě jako například lanýžový parmezán nebo šalvěj. „Ano, obchod prodává pouze čerstvý, gurmánský popcorn – koncept, který někteří Francouzi nazývají très bizarre,“ říká k tomu majitelka obchodu. Při otevření podniku pak pronesla: „Já a moje rodina jsme už několik let měli sen přivézt naše oblíbené americké občerstvení do našeho oblíbeného evropského města, kde trávíme hodně času. Popcorn milujeme a v Paříži na něj skoro nenarazíte.“ Prodejna se nachází v historické čtvrti Marais, kde poněkud vyčnívá. Design obchodu se totiž hrdě hlásí k americkým kořenům – působí jako oldschoolová sodovkárna s červeno-bílo-modrým pruhovaným motivem. Scarlett každopádně tvrdí: „Doufám, že se Yummy Pop stane symbolem přátelství mezi mými dvěma nejoblíbenějšími městy, Paříží a New Yorkem.“

Přílohy ano, nebo ne? Opravdu jsou zlo? Kolik a čeho jíst, když chcete zhubnout
Hubnutí

Přílohy ano, nebo ne? Opravdu jsou zlo? Kolik a čeho jíst, když chcete zhubnout

Ashton Kutcher: Investice

Začínal jako atraktivní model s dokonalým tělem a krásnou tváří. Slávu mu přinesly romantické komedie i manželství s Demi Moore. Herec je ovšem i zdatným investorem – Forbes ho dokonce označil za jednu z nejvlivnějších celebrit a časopis Time ho zařadil na svůj seznam stovky osobností, které mají největší vliv na dění světa. Jeho investiční společnost totiž šikovně investovala na rozjezdy firem, jako například Uber, Airbnb, Spotify, Shazam, SoundCloud a další. Ashton Kutcher také věnoval značnou sumu ze svého soukromého jmění na podporu Ukrajiny, odkud pochází jeho manželka, herečka Mila Kunis. Je také zakladatelem organizace Thorn, která se věnuje zejména digitálním hrozbám, bojuje proti dětskému zneužívání, kyberšikaně a dětské pornografii.

Vyzrajte na zdražování! 20 tipů, jak ušetřit za potraviny
Jak ušetřit

Vyzrajte na zdražování! 20 tipů, jak ušetřit za potraviny

George Clooney: Tequila

Jeden z největších krasavců Hollywoodu už se hraní ve filmech věnuje zřídka, zato se ponořil do politického aktivismu – mj. působil jako mírový vyslanec OSN, spoluzaložil fondy na podporu obětem útoků z 11. září 2001, tsunami v Indickém oceánu 2004 a zemětřesení na Haiti 2010. V tom mu zdatně sekunduje jeho manželka Amal, která si vysloužila přezdívku „Mark Darcy v sukních“ – je totiž právničkou se specializací na mezinárodní právo, trestní právo a lidská práva. Aby si George od páchání dobra na chvíli odpočinul, začal v roce 2013 společně s kamarádem Randem Gerberem, manželem Cindy Crawford, pálit tequilu, která dostala název Casamigos. Oba pánové zpočátku neměli ambice s tequilou obchodovat, šlo hlavně o koníček a radost z konzumace vlastní kořalky. Společně objevili starou palírnu v Mexiku a zmodernizovali ji. Ztrátový podnik časem postavili na nohy, čímž také podpořili lokální zaměstnanost. V roce 2017 pak značku koupila nadnárodní společnost Diageo za neuvěřitelnou miliardu dolarů!

Pejskaři, pozor! 9 lidských potravin, které jsou pro psy prudce jedovaté
Cestování

Pejskaři, pozor! 9 lidských potravin, které jsou pro psy prudce jedovaté

Beyoncé: Veganské jídlo

Zpěvačka se během covidu neuchýlila k nečinnosti a vymyslela výborný obchodní plán. Jako zapálená veganka a milovnice ekologie stvořila brand 22 Days Nutrition. Jde o „dietu podle Beyoncé“, kterou sestavil její přítel, trenér, fyzioterapeut a autor bestsellerů o výživě Marco Borges. Nedávno společně spustili program 22 Days Nutrition Meal Planner, který nabízí platícím členům přístup k potravinám, které umožní stát se svým nejzdravějším já. Funguje to jako krabičková dieta na 22 dnů, kdy se vám podle Beyoncé podaří shodit kila i pročistit organismus. Předplacená služba stojí 900 korun měsíčně plus potraviny, které se pohybují kolem 2000 korun za kus.

Zbavte se celulitidy jídlem! Vyřaďte nevhodné potraviny a pročistěte organismus
Hubnutí

Zbavte se celulitidy jídlem! Vyřaďte nevhodné potraviny a pročistěte organismus

Ryan Reynolds: Prémiový gin

Představitel Deadpoola má podobné zájmy jako George Clooney – prémiový alkohol. Akorát že v případě Ryana jde o gin. „Gin byl vždy oblíbeným drinkem mého otce, pil ho s tonikem a brusinkovým džusem. Tento koktejl se stal naším signature nápojem a nazvali jsme ho The Vasectomy, prozradil herec a spolumajitel značky Aviation Gin. Reynolds značku prodal stejné firmě jako Clooney, podíl si ale nechal.

Znamení podle indické astrologie. Zjistěte, jak moc na vás charakteristika sedí!
Horoskopy

Znamení podle indické astrologie. Zjistěte, jak moc na vás charakteristika sedí!

Susan Sarandon: Ping-pong

Skvělá herečka a držitelka Oscara se aktivně zapojuje do řešení sociálních a politických problémů, mj. pomáhá válečným obětem, podporuje terapeutické služby pro schizofreniky i práva homosexuálů a transgender osob. A také je vášnivou hráčkou ping-pongu! Před třinácti lety spolu se svým tehdejším přítelem Jonathanem Bricklinem založila první „pinčesovou“ hernu SPiN, ze které se postupně stal řetězec, jenž měl svého času i pobočku v Dubaji. Součástí každé pobočky jsou i restaurace a bar. „Posilovny jsou na každém rohu, zato pořádné herny ping-pongu tu skoro nebyly. Což mi bylo líto. Chtěla jsem vytvořit nejlepší podmínky pro milovníky tohoto skvělého sportu. Myslím, že se mi to podařilo, hrají u mě jak profesionálové, tak začátečníci,“ pochvaluje si Susan Sarandon. V ping-pongu prý frčí celá její rodina. „Při ping-pongu trénujete celé tělo, cvičíte postřeh a spálíte hodně kalorií. Tak proč ještě nehrajete,“ ptá se herečka.

Bronzový paralympionik Jiří Suchánek: Pálku si k ruce musí připevňovat obinadlem
Příběhy

Bronzový paralympionik Jiří Suchánek: Pálku si k ruce musí připevňovat obinadlem

Kevin Costner: Technologie pro čisté oceány

Herecké kariéře se věnoval přes čtyřicet let, a tak zatoužil po změně. Ušetřené miliony dolarů investoval do technologie, která dokáže čistit vodu v oceánech od ropných a olejových částic, čímž významně přispívá k zlepšení ekologické situace na planetě. Costner se tímto počinem navíc nikde moc neprezentuje, prostě „jen“ koná. „Když mohu udělat něco pro lidstvo, tak to prostě udělat musím,“ okomentoval svůj filantropický vedlejšák. Ví se, že do technologie investoval obrovské sumy peněz a bude trvat velmi dlouho, než se mu investice vrátí. To mu ale nevadí, odměnou mu je dobrý pocit. „Jsem nenáročný, vystačím si s málem,“ řekl v jednom z rozhovorů o své finanční situaci.

Zdroj: časopis Glanc

Bizáry české plastické chirurgie: Popel zesnulého psa do prsu i muž s implantáty
Cestování

Bizáry české plastické chirurgie: Popel zesnulého psa do prsu i muž s implantáty

Gina Lollobrigida bude v 95 kandidovat do Senátu! Přijde vám to normální?
Příběhy

Gina Lollobrigida bude v 95 kandidovat do Senátu! Přijde vám to normální?

Dnes je Den leváků! Levou rukou píše princ William, Lady Gaga i Tatiana Dyková
Cestování

Dnes je Den leváků! Levou rukou píše princ William, Lady Gaga i Tatiana Dyková

Tagy Beyoncé dolar George Clooney herec Kevin Costner Paříž Ryan Reynolds Scarlett Johansson stolní tenis Susan Sarandon