Hana Mašlíková závodí jako bikini fitness! Jsem ve vysněné životní formě

Petra Šmídová | 20. 5. 2022
Bývalá modelka a moderátorka se vrhla do soutěží bikini fitness
Hanka si nechala kvůli soutěži prodloužit vlasy
S trenérem Martinem Svobodou na své figuře maká skoro každý den

Bývalá modelka a moderátorka Hanka Mašlíková si k nedávným 40. narozeninám nadělila místo dárku pořádnou výzvu, a to účast v mezinárodní soutěži kulturistiky a fitness Mr. Universe Prague, na kterou se pod vedením trenéra Martina Svobody intenzivně připravovala skoro půl roku. Jak se ke své životní formě dopracovala? A co na tělesnou proměnu říká její okolí?

Hanka Mašlíková už dávno není tou kostmi chrastící silikonovou modelkou, kterou jsme kdysi vídali na přehlídkových molech. Dnes připomíná horu svalů a na jejím těle by se dala vyučovat anatomie. Propadla totiž posilování. A přestože jsou ohlasy na její muskulaturu v závodní formě na sociálních sítích různé, Hanka se negativitou rozhodit nenechá. „Nezajímá mě, jestli se to někomu líbí nebo ne, ať si každý nakládá se svým tělem po svém. Já po takové formě vždy toužila a jsem na ni pyšná,“ říká rozhodně.

Tajemství dokonalé pleti padesátnice Jennifer Lopez? Zkuste ledové masáže
Krása

Tajemství dokonalé pleti padesátnice Jennifer Lopez? Zkuste ledové masáže

O účasti v soutěži bikini fitness začala přemýšlet díky svému trenérovi Martinu Svobodovi. „Pod jeho skvělým vedením jsem se dostala do životní formy. Za rok se mnou dokázal neskutečné věci, posunul moje limity. Díky němu jsem konečně vystoupila z komfortní zóny,“ raduje se moderátorka, která intenzivní přípravu na soutěž odstartovala letos v lednu. A se striktním jídelníčkem a každodenními tréninky nepovolila ani o dovolené. „Dezertů, zmrzliny, sladkého pití nebo alkoholu jsem se ani nedotkla. Jedla jsem jen vajíčka na milion způsobů, maso s rýží nebo bramborem a zeleninu. Nebyla to kvůli tomu úplně vysněná dovolená, ale i tak nám nesmírně bodla k načerpání sil. Manžel mi tenkrát slíbil, že si po závodech dopřejeme dovolenou u moře, kde si to vynahradím. Takže už šetříme. A to si pište, že to bude minimálně trojitý all inclusive,“ prozradila před časem na svém Instagramu Hanka, která se těší, že se po soutěži pořádně nadlábne. „Poslední měsíce jsem trávila ponejvíc ve sportovním oblečení, s drckem na hlavě a zajímalo mě hlavně to, kdy si můžu dát další rýži s masem. Byla jsem neustále hladová a snědla bych často i jídlo z popelnice,“ směje se.

S cvičením však ani po soutěži polevit nehodlá. Kromě silového tréninku plánuje nadále rozvíjet i kardio, ke kterému měla dříve odpor. „Podle mě jsem byla poslední člověk, kterého byste ke kardiu přemluvili. Bylo to pro mě sprosté slovo.“ A teď? Kromě víkendu ho cvičí denně a rozhodně ne z povinnosti. Začátky prý ale byly šílené. „Byla jsem z toho tak zoufalá, že se mi chtělo až brečet,“ přiznává. Nyní je vděčná za objevení nové vášně, kterou zařadila do svého tréninku.

Muzeum psích obojků, nočníků či penisů. Tohle je 11 nejbizarnějších muzeí světa
Cestování

Muzeum psích obojků, nočníků či penisů. Tohle je 11 nejbizarnějších muzeí světa

Tagy fitness Hana Mašlíková Instagram Martin Svoboda soutěž trenér trénink