Všichni mluví o podzimní vlně šetření, která dopadne úplně na všechny. S knížecími radami se roztrhl pytel, my se ale podělíme o tipy, které jsou vyzkoušené na našich vlastních domácích rozpočtech. Každá z nás zažila roky, kdy jsme měly hodně hluboko do kapsy. Pojďte s námi chytře na chod domácnosti, energie, nákupy jídla i oblečení.


Výtvarnice Ivana Štenclová se nebojí experimentovat, i když se věnuje převážně portrétům. Obličeje ve svých dílech už skládala z kabelů, uchošťour, pastelek, teď je vrství z topolového dřeva. Pracovitá a skromná, jedna z našich nejtalentovanějších vizuálních umělkyň, která nedávno překročila čtyřicítku. Jak bilancuje? "Je to určitý předěl jako každé kulatiny. Pamatuju si na třicátiny – taky jsem si myslela, že se změní celý svět. Ale vážně, cítím se teď mnohem víc jako velká holka. Někdy jsem při jednání s lidmi mívala pocity jakési podřazenosti. Že bych si měla něco víc zasloužit, že bych se měla někomu zavděčit, že na to ještě nemám právo… Ale s přibývajícím věkem vím, že si některé věci můžu dovolit – přijmout, nebo naopak odmítnout. Že mám možnost volby. Jsem si jistější sama sebou, protože mám za sebou už kus cesty."


Romantika ve vztazích je důležitá, ale jak ji zachovat, i když zamilovanost válcují každodenní starosti, péče o děti, domácnost, problémy v zaměstnání?

Dobře střižené prádlo umí kouzla. Máme návod, jak koupit to, co vám bude sedět.

Neskutečné dobroty z rajčat a lilku.