Abyste se ve svém oblečení cítila prima, i když zrovna nejste modelkovský typ, o dlouhých gazelích nohách jen sníte a svůj zadek byste nepřála ani největšímu nepříteli, buďte v klidu. Spousta žen vám možná vaši zemitou figuru závidí. A že se ohlídne nejeden chlápek, tak to je téměř jisté. Vy to jen nevidíte! Pokud vás ale tělesná konstituce trápí, protože se každé ráno u šatní skříně hroutíte stylem: „Nemám co na sebe…“, popřemýšlejte o tom, jak váš domnělý či faktický handicap zamaskovat. Třeba pomocí jednoduchých triků a pouček, které si vezmete k srdci a budete se jimi řídit.

Dejte bacha na materiál

Materiál, ze kterého je váš oblíbený kousek střižený, je alfou a omegou výsledného dojmu. Platí zde nepřímá úměra – čím těžší nositelka, tím lehčí látka. Samozřejmě ale s citem. V průhledných šifónových mini asi nebude „Metráček“ za módní ikonu. A neplatí to pro množství materiálu, např. vrstvení korpulentnějším ženám pomáhá maskovat faldy. Zapomeňte tedy na manšestr, samet, flanel nebo kůže a volte lehčí splývavé látky, které budou na vašem těle dýchat.

Čtěte také

Řasenka nám někdy dokáže zničit líčení

Čtěte také

Triky s řasenkou. Jak ji nemít rozmazanou a co použít proti otisku na víčko

Noste správnou velikost

Nejšílenější modely vznikají ve snaze zmenšit se pomocí menšího, nebo naopak extrémně většího oblečení. Věřte, že když se s velikostí 44 narvete do halenky číslo 38 s úvahou: „Je pružná, to dám,“ kila vám to neubere, naopak budete vypadat jako paní od vepře. Ale chybou je i maskovat se ve velikosti 50 a více. Když vám oblečení nebude sedět v ramenou a bude kolem vás divně povlávat, slušet vám to nebude. Velikost proto vybírejte pečlivě a zaměřte se na detaily.

Být vyšší o pár cenťásků…

Tenhle starý song pro fajnšmekry s opravdu šíleným textem vyjadřuje svým ústředním motivem mnohé. V rámci nápovědy, jak si ubrat opticky pár kilo, to ovšem sedí. Udělejte se zkrátka za každou cenu vyšší! Dobře padnoucí džíny s vyšším pasem, topy střižené pod prsa, podélné proužky, véčkové výstřihy, vysoké rozparky a samozřejmě podpatky udělají své.

Vyčešte si vlasy

Vyčesaný culík vysoko na temeni, drdol ve stylu Marge Simpsonové a dlouhé „pejzy“ podél lícních kostí prodlouží nejen váš obličej, ale ve výsledku vyvolají dojem vyšší postavy. Samozřejmě v kombinaci s vhodně zvoleným oblečením. Labutí šíje, to je to, oč tu běží. Dopomůžete si k ní i visacími náušnicemi a dlouhým řetízkem.

Zdroj: www.vlasta.cz

Čtěte také

Hydratace je základ

Čtěte také

Ranní zavodňování pleti: Zabere vám to minutu času navíc

Čtěte také

skladování kosmetiky

Čtěte také

I vaše kosmetika má nepřátele. Co si pohlídat a jak se k ní chovat?

Čtěte také

Unisex

Čtěte také

Mužský a ženský svět v jednom: U tohoto oblečení pohlaví nerozhoduje