Pokud jdete na houby do menšího lesa nebo remízku kousek za plotem, určitě vám bude stačit menší košík a kapesní nožík. Klasický proutěný koš může nahradit moderní skládací s pevnou konstrukcí, vzdušná látková taška nebo síťovka. Hlavně aby se vám houby nezapařily. Osobní doklady si dáte do malé příruční tašky přes rameno nebo ledvinky.

Čtěte také

Kardigan! Také je tak milujete?

Čtěte také

Vyberte si kardigan! Sluší v každém věku a každé postavě

Spojení houbaření a turistiky

Chystáte-li se na pořádnou túru, je nezbytný také batoh, do kterého se vám vejde rezervní větrovka nebo pláštěnka, repelent, přenosný box se svačinou a láhev s vodou. Když vyrážíte ve skupině, hodí se také oblečení s reflexními prvky a svolávací píšťalka.

Čtěte také

Ukažte přednosti!

Čtěte také

Tankiny pro boubelky? Ano, ale určitě ne s volány, ty vám kila jen přidají

A co na sebe? Určitě dlouhé kalhoty

Ideálně oblečený houbař musí mít určitě kalhoty s dlouhými nohavicemi. Ani v horkých letních dnech není radno riskovat procházky lesem v kraťasech. Komáři, ovádi a hlavně klíšťata vám mohou výlet hodně znepříjemnit. Ideální jsou dlouhé plátěně kalhoty, které můžete zastrčit do bot nebo gumáků, nebo outdorové kalhoty s úvazem kolem kotníků.

Na hlavu

Bavlněný šátek, plátěný klobouk nebo kšiltovku určitě nepodceňujte. Pokrývku hlavy ocení všichni, kteří nemají rádi ve vlasech jehličí a pavučiny. A jen těžko se v lese ovládnete a nevlezete někam do houštiny pro báječný úlovek.

Čtěte také

Výběr prádla se soustředí hlavně na praktičnost

Čtěte také

Po menopauze se vám zvětšila ňadra? Vyzkoušejte zmenšující podprsenku

Oblečení ve vrstvách

Vrstvení oblečení je nutným základem každého delšího výletu. Z chladného rána se může rychle vyklubat horké dopoledne. Proto se vyplatí mít si co obléknout. I v parnu myslete na nepříjemný hmyz a noste raději dlouhé rukávy a mikiny s kapucí nebo stojáčkem. Odkrytá místa na těle pro jistotu ošetřete repelentem.

Kotníkové boty

Výběr bot rozhodně nepodceňujte. V kotníkových pohorkách si zvrtne nohu jen opravdový nešika. Na kratší výpravy v dešti pak stačí obyčejné holínky. Do všech druhů bot patří kvalitní ponožky z přírodních materiálů, které nechají nohy dýchat. I v gumácích...

Čtěte také

Ukažte přednosti a buďte odvážná

Čtěte také

Overal v padesáti? Ne, nezbláznili jsme se! Bude vám slušet a omladí vás