Věk je sice jenom číslo, ale metabolismus neurychlíme a elasticita kůže už taky nikdy nebude, co bývala. Cvičení a zdravá strava zachrání mnohé, ale ne každá z nás je k sobě natolik zodpovědná, aby dokázala nemožné a tělo nejevilo známky stárnutí. Pro ty z vás, pro které je ploché břicho hudbou hodně vzdálené budoucnosti, máme pár ověřených stylistických rad, jak s „pneumatikami“, byť jen naoko, zatočit.

Čtěte také

Nemusíte ukazovat pas, volnější košile udělá svoji službu

Čtěte také

Zamaskujte kila navíc: Nenoste jen černou, pomůže vám chytrá kombinace materiálů

Zavinovačky a překřížené střihy pro útlejší pas a plný dekolt

Překřížení předních dílů topu – ať už na zip, na knoflíky, háčky, nebo uvázané volnými konci na boku – jednak vytvoří hezkou linii pasu a boků, ale také upoutá na plný dekolt. Horní díl vedený těsně pod prsy je opticky zvedne a zvýrazní a vytvoří jeden z nejkrásnějších výstřihů, tedy do klasického véčka. Tenhle střih sluší především ženám, které mají sice souměrnou, ale výrazně plnější postavu a široké boky. Úzkým chlapeckým figurám doporučujeme spíše podkasaný vršek.

Čtěte také

Ve správné kombinaci sedne plisé i těm s kily navíc.

Čtěte také

Elegance: Sukně sluší úplně všem. Vyberte si ji podle typu postavy

Lehká asymetrie odpoutá pozornost od problematických partií

Šikmý výstřih, spadlý nárameník, jedno poodhalené rameno, ale také jeden z rukávů netopýří a druhý klasický, to všechno odvede pozornost od „pneumatiky“ na břiše. V tom je síla asymetrie. Dalším příkladem je volnější top s jedním delším cípem, prodloužená délka topu přes zadek, kdy vepředu je možné nařasení od prsou… Všechny atypické střihové varianty hrají nesouměrné figuře do karet.

Čtěte také

Vestu si užijete v podstatě v každém ročním období

Čtěte také

Prošívané vesty: Krátké nevyšly ještě z módy. Teď ale frčí dlouhé až po kolena

V řasení se nějaký ten fald ztratí

Léty ověřený a také oblíbený střih triček, přízových svetříků a áčkových halenek. Příčné řasení na jednom boku schová nepěkné zářezy pod podprsenkou i nějaký ten fald na břiše. Nosí se i topy, které mají přední díl podélně sešitý do pružného švu se sámky. Pokud je kousek oblečení ušitý z pružného materiálu s drobným potiskem, na první pohled není poznat, zda je vaše bříško dokonalé nebo se potýkáte s povolenou kůží.

Čtěte také

Dopřejte si pohodlí, ale dejte tomu trochu stylu

Čtěte také

Pyžamový den: V těchto modelech budete mít styl i v domácím oblečení

Podkasané topy a úvazy břicho schovají

Nejjednodušším řešením je neobepínat záměrně problematické partie, v tomto případě břicho, a naopak jim nechat volnost. Abyste však nevypadala jako almara nebo stan, je fajn rozevlátý over size top stáhnout na bocích do pevného rantlu, podkasat ho páskem nebo uvázat cípy dole pod bříškem. Nebojte se, bude to působit ležérně a trendy.

Čtěte také

Vyberte si modely, které jsou nadčasové

Čtěte také

Úplet je věčný. Vyberte si pohodlné šaty, které zahřejí a navíc zůstanete sexy